T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Elroni piletitulu oli mais 830 000 eurot

Facebook
Comments
Alates 1. jaanuarist teenindab kaugemaid rongiliine Elron.
Alates 1. jaanuarist teenindab kaugemaid rongiliine Elron. Foto: Kristjan Teedema / Postimees

Eesti reisirongiliiklust korraldava Elroni rongidega tehti mais üle 505 000 sõidu, mida on eelmise aasta maiga võrreldes 44% rohkem. Piletitulu ulatus mais 830 000 euroni, mida on 50% enam kui möödunud aasta mais, teatas ettevõte.

«Reisijate arv kasvab sel aastal erilise kiirusega – nagu eelnevatel kuudel, püstitasime ka mais reisijate arvu poolest viimaste aastate rekordilise tulemuse, vedades üle poole miljoni sõitja,» rääkis Elroni juhatuse esimees Andrus Ossip.

«Viimati oli maikuine rongireisijate arv tänavusega võrreldav kümme aastat tagasi – aastal 2004.»

Rekordigraafikus liikumine annab Andrus Ossipi sõnul kindlust, et Elron täidab oma tänavuse eesmärgi – vedada rongidega üle 5,5 miljoni inimese. „

«Samas toob kiirelt kasvav reisijate arv meile ka uued väljakutsed – eeskätt reede ja pühapäeva õhtuti tuleb Tartu ja Viljandi liinidel kasvavat nõudlust rahuldada aina pikemate rongidega,» nentis Ossip.

«Täna töötame aktiivselt selle nimel, et hiljutise Raasiku liiklusõnnetuse tagajärjel kasutuskõlbmatuks muutunud neljavagunilise reisirongi asendamiseks lahendus leida.»

Ühe võimaliku lahendusena tõi Ossip välja variandi, et diiselronge võiks hakata elektrirongidega pikendama.

«Täna saan öelda vaid nii palju, et koostöös rongitootja Stadleriga oleme kirjeldatud lahendust välja töötamas,» kinnitas Ossip.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles