Puudega lapsi kasvatavad töötud vanemad vajasid abi

Liis Velsker
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lastefondi maskott Mõmmik.
Lastefondi maskott Mõmmik. Foto: Tartu Ülikooli kliinikumi lastefond

Tartu Ülikooli kliinikumi lastefond toetab alates maikuust viielapselist Pärnu perekonda nende erivajadusega lastele vajalike ravimite ja abivahendite soetamisel igakuiselt kuni 170 euroga.

Pere viiest lapsest kolm on puudega: 4-aastane raske puudega tüdruk ning 11-aastased kaksikud poisid, kellest üks on sügava liitpuudega ja teine raske psüühilise erivajadusega. Kaksikud õpivad Porkuni erivajadusega laste koolis ning tütar käib lastaia erirühmas, sest ta ei kõnele ning tal esinevad keerulised käitumismustrid. Lisaks kasvavad peres 9-aastane tütar, kes vajaks hädasti prille, ning 2-aastane poeg.

Pere vajab puudega laste hooldamiseks erinevaid abivahendeid nagu seisulaudu, kahte ratastooli, potitooli ja eriistet. Samuti mähkmeid, hooldusvahendeid ja epilepsia ravimeid, mida kõik pere puudega lapsed on sunnitud tarvitama.

Laste vanemad on ka ise raske puudega ega käi tööl, kuna viie väikese lapse kasvatamise ja hooldamise kõrvalt ei jagu selleks aega ega energiat. Pere ainsateks sissetulekuteks on vanemate töövõimetuspensionid, pere- ja lastetoetused ning laste puudetoetused. Seetõttu on neil raskusi toimetulekuga ning nad pöördusid abipalvega Lastefondi poole, kes otsustas perekonda ravikulute katmisel toetada kuni 170 euroga ühes kuus ning aidata soetada 9-aastasele peretütrele prillid.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles