N, 28.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Estonian Air jäi 8,1 miljoni euroga kahjumisse

Facebook
Comments
Estonian Air.
Estonian Air. Foto: Toomas Huik

Nagu Postimees ligi kuu aega tagasi kirjutas, siis oli Estonian Airi käive mullu 72,3 miljonit eurot ning jäi sealjuures 8,1 miljoni euroga kahjumisse

Estonian Airi majandustulemused on kooskõlas restruktureerimisplaaniga, mida kinnitab põhitegevuse positiivne tulem 7,4 miljonit eurot, teatas lennufirma.

Ettevõtte põhitegevus oli kasumis eelmise aasta teises ja kolmandas kvartalis ning ettevõte saavutas esimest korda kolme aasta järel kuu lõikes positiivse tulemuse. Aasta arvestuses moodustas ettevõtte ärikahjum 4,2 miljonit eurot.  

Estonian Airi müügitulu oli 2013. aastal 72,3 miljonit eurot. Ettevõtte brutokasum moodustas 7,4 miljonit eurot ja kahjum 8,1 miljonit eurot.

Estonian Airi müügitulu vähenes 21 protsenti võrreldes 2012. aastaga.  Ettevõtte brutokasum suurenes 147 protsenti ja tegevuskahjum vähenes 83 protsenti.

Võrduseks,  2012. aastal moodustas ettevõtte kahjum 49,2 miljonit eurot.

«Estonian Air on täna palju kindlamas seisus kui 1. novembril 2012, kui võtsin vastu lennuettevõtte juhatuse esimehe ametikoha. Minu esmaseks ülesandeks oli lennuettevõtte restruktureerimine, et viia selle tegevus jätkusuutlikule alusele. Oleme ellu viinud kõik kavandatud meetmed selle eesmärgini jõudmiseks,» lausus Estonian Airi juhatuse esimees Jan Palmér.

«Euroopa Komisjon uurib riigiabi küsimust ja hindab lennufirma restruktureerimise kava. Teeme koostöös aktsionäride esindajatega tööd selle nimel, et lähiajal oodatud otsus tuleks meile positiivne,» lisas Palmér.

Palméri sõnul vähendas Estonian Air lennumahtusid, et arendada lennufirma efektiivseks piirkondlikuks lennufirmaks, mis on orienteeritud Põhjamaadele ja arenevatele lähiturgudele.

«Vähendasime restruktureerimise käigus oma lennuvõrgustikku kümnele põhisihtkohale, mida teenindame viie lennukiga. Meie teeninduskontseptsiooniks on piirkondlik lennufirma,» selgitas Palmér.

Estonian Air teenindas 2013. aastal 551 169 reisijat, mida on 37,9 protsenti vähem kui aasta varem. Kaks lennukit seitsmest teenindasid tellimuslende, mille maht kasvas aasta varasemaga võrreldes ligi 5 korda ehk 209 lennuni.

Ajavahemikus 30. juunist 27. novembrini 2013 teenindas Estonian Airi lennuk Air Lituanica Vilniusest Amsterdami, Brüsselisse ja Berliini suunduvaid lende.

Estonian Airi lendude regulaarsus oli 99,3 protsenti  (2012. aastal 98,4 protsenti) ja lendude väljumise täpsus (15-minuti saabumise punktuaalsus) 89,2 protsenti (2012. aastal 82,3 protsenti).

Lisaks regulaarlendudele tegi lennufirma tellimuslende 52 sihtkohta Euroopas ja Lähis-Idas.

Kui 2013. aasta põhifookuses oli ettevõtte ümberpööramine ja restruktureerimine, siis käesoleva aasta eesmärgiks on tasakaaluka ja jätkusuutliku arengu kindlustamine ning teenuste arendamine, märkis lennufirma oma teates.

Estonian Airi eesmärgiks on pakkuda regulaarseid lennuühendusi vähemalt kaks korda päevas Eestile strateegiliselt olulistesse sihtkohtadesse, kuhu on olemas piisav nõudlus.

Eesti rahvuslik lennufirma Estonian Air on suurim vedaja Tallinna lennujaamas. Estonian Airi regulaarlendude liinivõrku kuuluvad järgmised sihtkohad: Stockholm, Kopenhaagen, Amsterdam, Brüssel, Oslo, Moskva, Peterburi, Kiiev, Vilnius ja Trondheim.

Maist septembrini teeb Estonian Air hooajalisi lende Nice’i ja Splitti ning juunist augustini Pariisi ja Berliini. Detsembrist 2014 kuni märtsini 2015 lisanduvad hooajalised lennud Münchenisse.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles