Kui tavapoest kaupu ostes on üldiselt arusaadav, mida kaupmees ostjale pakub, siis internetipoodides on valik ääretult lai ning osta on võimalik peaaegu kõike.
Veebipoodide kasutamine on muutunud üha populaarsemaks, kuivõrd üldiselt on veebipoes müüdavate kaupade, seejuures ka luksuskaupade hinnad, oluliselt odavamad võrreldes nn tavapoodidega – näiteks võib klient omandada tavapoes mitusada eurot maksva käekoti internetipoest vaid paarikümne euroga. Paraku peab tõdema, et internetipoodides müüdava kauba näol võib tegemist olla võltsitud või piraatkaubaga. Sellise kauba ostmist tuleks vältida, kuna sellega rikutakse teiste isikute intellektuaalomandi õigusi.
Võltsitud kaubaga on tegemist juhul, kui kaup on selleks õigust mitteomava isiku poolt varustatud kaubamärgiga, mis on identne õiguskaitset omava kaubamärgiga, nt riideese, millel on kaubamärgina märgitud „Prada“, kuid tegelikult pole selleks „Prada“ kaubamärgi kasutamiseks õigust omavalt ettevõttelt luba saadud. Piraatkaubaga on tegemist aga siis, kui kaubast on tehtud selleks õigust omava isiku loata koopia (nt koopia mõnest DVD-st). Mõlema näite puhul on tegemist teiste isikute õiguste rikkumisega, mis on keelatud.
Kuigi paljudel juhtudel võib tarbija mõista, et veebipood müüb võltsingut või piraatkaupa, siis samas esineb tihti ka olukordi, kus ostja ei pruugi ise arugi saada, et tellib võltsitud või piraatkaupa. Vaatamata ostja teadmisele või mitteteadmisele on aga tollil (Maksu- ja Tolliametil) õigus kinni pidada kaup, mille suhtes esineb läbivaatusel kahtlus, et tegemist on võltsinguga. Selline õigus on tollil just kolmandatest riikidest ehk väljaspool Euroopa Liitu asuvatest veebipoodidest kauba tellimisel, kuna sealt tellimisel kehtivad rangemad tollireeglid kui ELi liikmesriikidest toodete tellimisel.