N, 7.12.2023

Talleggi töötajad nõuavad piketiga kollektiivlepingut

, majandusajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Talleggi uuenenud Tabasalu tootmishoone
Talleggi uuenenud Tabasalu tootmishoone Foto: Andres Haabu

Ametiühingusse ühinenud Talleggi töötajad korraldavad neljapäeval kell 12 ettevõtte Tabasalu tehase ees piketi, millega loodavad mõjutada tööandjat suhtuma tõsisemalt käimasolevatesse kollektiivlepingu läbirääkimistesse. Need on kestnud pea kolm kuud ega ole jõudnud sisulisse faasi.

Töötajad taotlevad kollektiivlepinguga 100eurost palgatõusu, ületundide arvestamist ühe kuu põhiselt ja töö paremat korraldamist. Nende sõnul on palgad püsinud pikalt endisel tasemel ning masueelne olukord on tänaseni taastamata.

Ametiühingu esindaja Risto Raudkivi sõnul pöördusid nad tööandja poole läbirääkimiste alustamiseks juba tänavu 5. veebruaril. Paraku saatis juhtkond läbirääkimistele palgatud advokaadi, kel puudusid nii kompetents kui volitused sisulisi kokkuleppeid sõlmida. «Venitamine,» võttis Raudkivi tööandja käitumise kokku.

Raudkivi on veendunud, et töötajad oma taotlustest ei loobu, jäävad avatuks igasugusteks läbirääkimisteks, kuid jätkavad tööandja survestamist. Nii on töötajad pöördunud kirjaga juba ühe suurema Talleggi tooteid müüva kaubandusketi iga kaupluse poole ja kavandavad ka jaekliendi teavitamist ettevõttes toimuvast.

116 ametiühinguga ühinenud töötajat kinnitavad, et on Talleggi suurimad fännid ega taha firmale halba. Küll aga tuleb pobleemid lahendada korrektsete läbirääkimiste teel.
 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles