P, 3.12.2023

Kalev hakkab kasutama õiglaselt toodetud kakaod

Piret Lakson
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kalevi kommid.
Kalevi kommid. Foto: Toomas Huik / Postimees

2016. aasta lõpuks plaanib kodumaine magusatootja Kalev kasutada vaid jätkusuutlikult ja õiglaselt toodetud kakaod.

Kalev teatas, et liitus maailma juhtiva vastutustundlikku ja jätkusuutlikku kohvi-, tee- ning kakaokasvatust toetava programmiga UTZ Certified. Esialgu hakkab firma kasutama UTZ sertifitseeritud kakaod Klassika-sarja šokolaadide tootmisel.

«Eesmärgiks on 2016. aasta lõpuks üle minna sertifitseeritud kakaole kõigi meie šokolaaditoodete osas. Seda on juba teinud meie sõsarettevõte Nidar Norras, osaliselt kasutab UTZ sertifitseeritud kakaod ka Panda Soomes,» ütles ASi Kalev juhatuse esimees Kaido Kaare.

UTZ programm seisab kakaokasvatajate paremate töötingimuste eest, võimaldab neil erialase hariduse saamist ja oskuste täiendamist, et suureneks istanduste saagikus ja seeläbi ka sissetulek. Seejuures pööratakse suurt tähelepanu loodusressursside säästlikule kasutamisele.

«Šokolaaditarbijatele üle maailma läheb järjest enam korda, kust pärineb selle maiuse valmistamiseks kasutatud kakao, kas see on toodetud jätkusuutlikult ja õiglaselt. Šokolaaditootjatelt oodatakse vastutustundlikku käitumist ning tarneahela läbipaistvust. Ostes UTZ sertifitseeritud kakaod annab ka Kalev oma panuse Lääne-Aafrika sotsiaalse olukorra parandamisse,» ütles UTZ Certified turuarengu juht Sven Drillenburg Lelijveld.

UTZ on sõltumatu rahvusvaheline organisatsioon, mis sai alguse 2002. aastal Hollandis, seistes algselt jätkusuutliku kohvi kasvatamise eest. Veidi hiljem lisandusid programmi ka jätkusuutliku kakao ning tee kasvatamine.

Sellel programmil on sarnaseid jooni Eestis tuntud «Fair Trade» programmiga, kuid UTZ keskendub rohkem sellele, kuidas aidata farmeritel paremini oma farme majandada ja eluga toime tulla. UTZ tähendab maiade keeles «hea». UTZ Sertifikaadiga tooteid müüakse 50 riigis.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles