P, 28.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pankadevahelised maksed ei toimi 18. aprillist – 21. aprillini

Facebook Twitter
Comments
Sampo Pank
Sampo Pank Foto: Peeter Langovits

Kuna 18. aprillist – 21. aprillini tähistab Euroopa ülestõusmispühasid, ei toimi sel perioodil nii pankadevahelised kui rahvusvahelised euromakseid.

Pankadevahelisi makseid saab sel perioodil algatada, kuid saajani jõuab makse alles 22. aprillil. Alates 22. aprillist toimuvad kõik maksed tavapäraselt. Pangasisesed maksed toimuvad vastavalt iga panga kehtestatud reeglitele. Täpsemat infot selle kohta jagavad klientidele kodupangad.

Samuti soovitab maksu- ja tolliamet käibemaksukohuslastel tasuda käibemaks õigel tähtpäeval ehk 21. aprillil, pangasisese maksena, kuna vastasel juhul laekub maksusumma päev hiljem, millega kaasneb intress. Kui isikul ei ole kontot pangas, kus on maksu- ja tolliametil avatud pangakonto, siis tuleb teha ülekanne selliselt, et raha jõuaks ameti pangakontole hiljemalt 17. aprilliks.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles