Google’i mobiiltelefonide operatsioonisüsteem Android ei toetanud puuteekraane oma spetsifikatsioonis enne, kui turule ilmus esimene, puutetundlik iPhone.
iPhone sundis Androidile peale puuteekraani
See tõsiasi selgus Apple’i ja Samsungi vahelises kohtulahingus patentide üle, kirjutab Guardian. Google valmistas 2006. aastal ette dokumendi, mis andis riistvaratootjatele direktiivid Androidi kasutamise kohta. Selles öeldakse, et Android ei toeta puuteekraane ning et seadmetel peavad juhtimiseks olema füüsilised nupud. Tõsi, dokument sedastas ka, et tulevikus ei välistata puutetundlikkuse arendamist.
Järgmisel, 2007. aastal ilmus turule esimene iPhone, mis teatavasti omas puutetundlikku ekraani seadme juhtimiseks. Samal ajal meenutasid esimesed Androidi prototüübid BlackBerry suure nupustikuga telefone. Tõsi, esimene vabamüügile jõudnud Android, HTC Dream, Sai endale samuti ekraani silitamise võimaluse. Samas oli see varustatud võimsa väljalibiseva nupustikuga.
Sama 2006. aasta Google’i juhisdokument mainis juba paljusid asju, mis tänapäeval on enamuse nutitelefonide standardvarustuses, nagu mälukaardi kasutamise võimalus, kolmandate osapoolte rakenduste toetamine, ekraanividinad ja teaberiba. Apple ei toeta mõningaid neid võimalusi siiamaani.