«Meie võtame vastu kõiki inimesi üle Eesti, me ei ole ainult oma valla rahva jaoks,» ütles juhataja Ruth Muttik. Selles ühiskodus elab 18 naist ja viis meest, nende seas kaks abielupaari.
Sangaste tervisemaja 24 kohta on praegu kõik täidetud. Elaniku kuutasu on 385 eurot. Selle hinna sees on ka ravimikulu. Perearst on lähedal, pansionaadis. Kui kellelgi on vaja minna eriarsti juurde, siis viiakse ta Valka või Tartusse. «Meil on keskküte, vesi ja elekter selle hinna sees,» selgitas juhataja. Tema väitel tuleb tervisemaja selle kuutasuga ots otsaga kokku.
Tallinna lähedal Viimsis asuvas Rannapere pansionaadis on kõik 64 kohta täidetud ja järjekord ukse taga. Juhatajal on nimekiri neist, kes kohta ootavad. Kui tekib mõni vaba koht, täitub see üsna pea.
Pansionaadis on ühe- ja kahekohalised toad, igaühel oma esik, duširuum ja terrass. Üheinimesetuba maksab 1015 eurot, koht kaheinimesetoas 790 eurot kuus. Hinna sees on mähkmed, tavaravimid, hügieenivahendid, ratastool või käimispukk, samuti söögikorrad, hooldus, põetus ja muu. Juuksuriteenuseid, maniküüri ja pediküüri saab soodushinnaga.
Pansionaadi juhataja Peeter Saar ütles, et Rannaperet väärtustatakse ka hea asukoha tõttu: lähedal on kauplused, bussipeatus, haigla, ümbrus on ilus ja turvaline ning bussiühendus Tallinnaga väga hea. Peeter Saar on rahul maja projektiga, mille kavandas juba Kirovi kalurikolhoosi ajal majandi vanadekoduks arhitekt Rein Weber.
Pansionaadiga samas hoones tegutseb ka Viimsi valla eakate päevakeskus ning selle üritustele nagu kontserdid või tähtpäevade tähistamised on alati oodatud ka pansionaadi elanikud.