K, 29.11.2023

Kalev ja Felix vahetasid vana autopargi välja hübriidautode vastu

, majandusajakirjanik
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Täna andis AS Amserv Auto juhtivatele Eesti toidutootjatele AS Kalev ja AS Põltsamaa Felix üle uue, vaid hübriidautodest koosneva autopargi.

Tegemist on Baltikumi suurima hübriiditehinguga, mille käigus Kalev ja Põltsamaa Felix vahetavad senised autod välja keskkonnasõbralike hübriidautode vastu. Kokku ostavad ettevõtted 51 uut Toyota Yarise ning Aurise hübriidautot, millest 40 jääb Kalevi ning 11 Põltsamaa Felixi käsutusse.

Kalevi ja Põltsamaa Felixi juhatuse esimees Kaido Kaare ütles, et hübriidide valimise kasuks rääkis märgatav kokkuhoid kütusekuludelt, hooliv suhtumine ümbritsevasse keskkonda ja oma töötajatesse. «Otsus on pragmaatiline selles mõttes, et meie uue hübriidse autopargi kütusekulu on 20 protsenti varasemast väiksem ning kui lisame, et meie 51 uut autot paiskavad järgmise kolme aasta jooksul keskkonda ligi 262 tonni vähem CO2-te, on tegemist igati põhjendatud valikuga,» kommenteeris Kaido Kaare otsust.

Alar Metsson Toyota Balticust tunnustas ettevõtteid keskkonnateadliku valiku osas ning lisas, et paari viimase aasta hübriidsõidukite müük näitab kindlat kasvutrendi nii Euroopas kui ka Eestis. «Eelmisel aastal osteti Eestis 2012. aastaga võrreldes Toyota hübriide 32% rohkem. Enimmüüdud mudel on Toyota Prius, mida on Eesti teedel juba üle 200,» ütles Metsson.
 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles