Rannamäe kutsuti EASi juhi kohalt tagasi

Liina Valdre
, majandusajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
EASi nõukogu kutsus värske tegevjuhi Andres Rannamäe volitused tagasi.
EASi nõukogu kutsus värske tegevjuhi Andres Rannamäe volitused tagasi. Foto: Tairo Lutter

Täna erakorralisele istungile kogunenud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõukogu otsustas värskelt valitud tegevjuhi Andres Rannamäe volitused tagasi kutsuda.

Nõukogu hääletas taaskord 6:5, mis näitab, et nõukogu on selgelt jagunenud kahte leeri.

Nõukogu ametlik argumeeritud otsuse põhjendus on veel formuleerimisel, kuid nõukogu liikmed ütlesid, et olulisimaks sai asjaolu, et Rannamäe oli veel hiljuti ettevõtte Nordbiochem juhatuse liige ning EASil on selle firma suhtes üle 300 000 euro suurune nõue. 

Nõukogu esimees Cinzia Siig on varem öelnud, et tuleb eristada Rannamäe suhtes esitatud kahtlustusi ja juba tekkinud mainekahju EASile.

«EAS on mainekahju juba saanud, olenemata siis sellest, kas Andres on süüdi või süütu. Tema suhtes pole tegelikult veel uurimist alustatud, aga mainekahju on ja jääb, selle vastu ei ole midagi teha,» ütles Siig.

EASi nõukogu on jaotunud poliitiliselt kaheks, mida näitavad mitmed olulised hääletused, kus tulemus on olnud 6:5. Selliste häältega valiti EASi tegevjuhiks nii Taavi Laur kui ka Andres Rannamäe.

Koalitsioon lubab EASis läbi viia revisjoni, kuid nõukogu laiali saatmisest ei taha veel rääkida ei majandusminister Urve Palo ega EASiga otseselt tegelema hakkav väliskaubandusminister Anne Sulling. Mõlemad on kinnitanud, et viivad ennast esimesel võimalusel tegelikult sihtasutuse nõukogus ja organisatsioonis toimuvaga kurssi ning peavad juhtimiskriisi kahetsusväärseks.

Tagasi üles