Päevatoimetaja:
Romet Kreek
Saada vihje

Riigikogu kiitis heaks maagaasi seaduse muudatused

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Liina Valdre
Copy
Riigikogu kiitis heaks maagaasiseaduse muudatused.
Riigikogu kiitis heaks maagaasiseaduse muudatused. Foto: SCANPIX

Riigikogu võttis kolmandal lugemisel vastu maagaasiseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis sätestab alused veeldatud gaasi terminali halduri ja hoidla halduri tegutsemiseks ning gaasi hulgimüügituru reguleerimiseks.

Aluste hulka kuulub tingimuste väljatöötamine ja hindade koostamise põhimõtete kooskõlastamine konkurentsiametiga. Samuti täiendatakse seadust jaotusvõrguettevõtja ja hoidlatevõrgu halduri juhtimise põhimõtetega ning konkurentsiameti ülesannetega turu järelevalve ja tarbijakaitse osas.

Seadus sätestab, et tootmise ja müügiga tegelev gaasiettevõtja ei tohi omada valitsevat mõju teises liikmesriigis tegutseva ülekandevõrgu ettevõtja üle, kui selles teises riigis kohaldatakse ülekandevõrgu ettevõtja suhtes omandilise eraldamise nõuet tootmise ja müügiga tegelevast gaasiettevõtjast.

Selle eesmärk on tagada tootmise ja müügiga tegeleva gaasiettevõtja kindel eraldatus ülekandevõrguettevõtjast ning välditakse huvide konflikti ülekandetegevuse ning tootmise ja müügi vahel.

Riigikogu võttis täna vastu ka valitsuse algatatud liikluskindlustuse seaduse eelnõu, mis sätestab süsteemse uuenduse liikluskindlustuse kahjude hüvitamisel – kahjustatud isikul on eelnõu järgi võimalik kahju hüvitamise nõudega pöörduda oma liikluskindlustuse kindlustusandja poole.

Samuti võttis riigikogu vastu maksukorralduse seaduse muutmise seaduse eelnõu, millega sätestatakse õiguslik alus töötamise registreerimise süsteemile.

Sellega luuakse töötamise register, mis võimaldab koguda informatsiooni Eestis tööd tegevate isikute kohta. Kogu töötamisega seonduv informatsioon kogutakse ühte elektroonilisse keskkonda, mis aitab vähendada maksu- ja tolliameti, Eesti töötukassa, sotsiaalkindlustusameti, tööinspektsiooni, haigekassa, politsei- ja piirivalveameti halduskoormust ja dubleerivat tegevust nii andmete esitamisel, kogumisel kui töötlemisel.

Tagasi üles