P, 11.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

OECD peatas liitumiskõnelused Venemaaga

BNS
Facebook Twitter
Comments
Pildil on OECD peasekretär Angel Gurría
Pildil on OECD peasekretär Angel Gurría Foto: AP / Scanpix

Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon (OECD) teatas neljapäeval Venemaa Föderatsiooni liikmeksvõtmise protsessi edasilükkamisest ja lubas tugevdada sidemeid hoopis Ukrainaga.

OECD teatel otsustati Venemaa «liitumisprotsessiga seotud tegevus» 34-liikmelise organisatsiooni liikmesriikide palvel «esialgu» edasi lükata. Otsustest teavitati ka Venemaad.

Organisatsiooni liikmed leidsid, et OECD «peaks vastama positiivselt Ukraina taotlusele tugevdada olemasolevat OECD-Ukraina koostööd,» öeldi lühiavalduses.

Otsus on seotud kasvava rahvusvahelise survega Venemaale Krimmi tungimise tõttu, mis on põhjustanud Moskva ja lääneriikide vahel külma sõja aega meenutava vastasseisu.

OECD viitas signaalidele Ukraina uuelt läänemeelselt valitsuselt, kes on oma majanduse reformimiseks võtnud ühendust ka Rahvusvahelise Valuutafondiga (IMF).

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles