Eestlastest omanikud tahavad Tartu Milli välisomanike osa välja osta

Tartu Mill. FOTO: Mаргус Aнсу

AS Tiigi Keskus soovib omandada täiendavalt 46 protsenti AS-i Tartu Mill aktsiatest, tehingu tegemine ei ole võimalik enne vastava kooskõlastuse saamist konkurentsiametist.

Soov müüa ja osta on mõlemapoolne, kuna Saalemühle Alsleben GmbH roll strateegilise investorina ei ole enam ettevõtte jaoks oluline, ütles AS-i Tartu Mill juhataja ja AS-i Tiigi Keskus üks omanikest Uuno Lausing BNS-ile.

«Kui konkurentsiametist saadakse vajalik kooskõlastus ja pooled saavutavad müügitehingu osas kokkuleppe, siis jääb tehingu hind konfidentsiaalseks ning pooled ei soovi seda avaldada,» ütles Lausing vastuseks küsimusele tehingu maksumuse kohta.

2012. aastal teenis Tartu Mill koos Läti tütarettevõttega Dobeles Dzirnavnieks 140 miljoni eurose käibe juures 3,7 miljonit eurot kasumit. Ettevõtte mullused tulemused on hetkel auditeerimisel ning Lausing ei soovinud neid veel kommenteerida.

2000. aastast kuulub pool Tartu Milli aktsiatest Saksa firmale Saalemühle Alsleben. Teine pool on AS-i Tiigi Keskus käes, mille võrdsed osanikud on Uuno Lausing ja Romet Puhk.

Tagasi üles
Back