K, 6.12.2023

Uuring: ettevõtted tasuvad kaks kolmandikku arvetest tähtaegselt

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Arve
Arve Foto: Toomas Huik

Krediidiinfo poolt läbi viidud «Eesti ettevõtete krediidipoliitika 2014» uuringu tulemuste järgi on tähtaegselt tasutud arvete osakaal aasta-aastalt suurenenud ning moodustab 67 protsenti kõikidest väljasaadetud arvetest.

Kolme protsendipunkti võrra on suurenenud maksetega 1-7 päeva pikkune hilinemine ning vähenenud pikemajalised maksete hilinemised vahemikus 8-30 päeva. Üle 30 päeva hilineb 4,8% maksetest.

Eesti keskmine maksehilinemine on vaid 7 päeva, 2013. aastal oli selleks 9,4 päeva.

Eesti keskmine maksetähtaeg on pikenenud 15 päevale. Arved tähtajaga 15-30 päeva moodustavad ligi kolmandiku kõikidest väljastatud arvetest.

Samal ajal on tunda survet veelgi pikema maksetähtaja suunas - arvete väljastamine tähtajaga 31-60 päeva on aastaga kasvanud kolm protsendipunkti ja moodustab 8% kõikidest väljastatud arvetest. Samuti on märkimisväärne ettemaksuarvete osakaal (14%).

Suur osa Eesti ettevõtetest (87%) on üldiselt rahul oma klientide maksekäitumisega.

Võrreldes möödunud aastaga on ettevõtete krediidikäitumine muutunud süsteemsemaks, kirjalikud krediidipoliitika eeskirjad on olemas veerandis ettevõtetes.

Võlgu jäänud klientide puhul rakendab 52% vastanutest krediidi sulgemist. Hüppeliselt on sanktsioonina suurenenud krediidilimiidi vähendamine ja maksetähtaja lühendamine tulevikus.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles