E, 11.12.2023

Tänasest saab täiendada Google Maps Eesti kaardi andmeid

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Google Map Maker
Google Map Maker Foto: Google

Tänasest saab Eestis kasutada redigeerimisvahendit Map Maker, mis võimaldab kasutajatel panustada oma teadmisi ja oskusi Google Mapsi kaartidesse, teatas ettevõte.

Maps Makeri eesmärk on muuta kaardid kohalike elanike abiga täpsemaks. Kasutajad saavad kaardil olevaid kohti täiendada ja muuta, samuti jagada infot kohtadest, mida nad hästi tunnevad. Eesti on üks seitsmest riigist peale Läti, Leedu, Sloveenia, Horvaatia, Kreeka ja Slovakkia, kus funktsioon muutub täna kasutatavaks.

«Eesti kasutajad on väga hästi vastu võtnud terve rea Google'i geoteenuseid, mille me oleme aja jooksul välja toonud, näiteks Street View, Google Navigation ja Traffic,» ütles Google'i Baltimaade turundusjuht Regimantas Urbanas.

«Tänu Map Makerile saavad Eesti kasutajad nüüd panustada oma riigi või linna kaarti ning saada ülemaailmse kaardistajate kogukonna liikmeks. Eestit tuntakse lisaks kaunile loodusele ja ajaloolistele vaatamisväärsustele ka tänu juhtpositsioonile uusimate tehnoloogiate kasutuselevõtus. Nüüd võib igaüks jagada oma ulatuslikke teadmisi lähedal asuvatest kohtadest ning aidata seega turistidel ja kohalikel tehnika pakutavaid võimalusi kasutada.»

Map Makerit kasutades on kohalikel võimalik:

· luua uusi huvipunkte, näiteks kohvikuid ja raamatukogusid;

· luua lineaarseid objekte, näiteks teid, jõgesid ja radu;

· luua kruntide ja hoonete piire;

· lisada detaile või neid olemasolevatel objektidel parandada, näiteks kaupluse lahtiolekuajad, teekatte tüüp, liiklusmärgid;

· lisada teelõikudele jalgrattasõidu-, matka- või gurmeemarsruute;

· eemaldada ebakorrektseid või enam mitte eksisteerivaid objekte ning liita korduvaid objekte;

· vaadata üle loomisi või korrigeerimisi (vaadata läbi teiste tehtud redigeerimised).

Google'i kaardil tehtavaid muudatusi ei ole kohe näha. Enne avaldamist vaadatakse need läbi, et minimeerida kordusi ja võimalikku spämmi. Pärast heakskiitmist ilmuvad need rakendustes Google Maps, Google Earth ja Google Maps for Mobile ning neid võivad näha inimesed kogu maailmas.

Kuidas saada Google'i kaardi tegijaks?

Kõik, keda huvitab osalemine Google'i kaartide tegemises, võivad külastada rakendust Google Maps aadressil maps.google.ee ja klõpsata paremas alanurgas «Teata probleemist». Pärast klõpsamist ilmub tabel võimalusega teha Map Makeri abil parandusi. Map Makeri abil saab redigeerida ka otse aadressil google.ee/mapmaker. Kasutajaliides juhib kasutaja intuitiivselt konkreetse tegevuseni (nt uue koha või tee lisamine või viimaste muutuste kuvamine).

Lähemat infot leiab aadressilt google.ee/mapmaker. Kasutajad võivad liituda ülemaailmse Map Makeri kogukonna foorumiga (inglise keeles), vaadata abikeskust nõuannete ja nippide leidmiseks või vaadata kaardistamist reaalajas rakenduses Map Maker Pulse.

Vaata ka eestikeelsete subtiitritega videoinstruktsiooni:

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles