R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Nokia - maailma keskkonnasõbralikem tehnoloogiaettevõte

Hetlin Villak-Niinepuu
Facebook
Comments
Nokia peakorter Espoos.
Nokia peakorter Espoos. Foto: SCANPIX

Greenpeace kuulutas Nokia maailma kõige keskkonnasõbralikumaks tehnoloogiaettevõtteks.

Greenpeace'i hinnangul arvestab Nokia oma igapäevases tegevuses kõige enam võimalike keskkonnamõjude tekitamisega.

Raportis on välja toodud detailne analüüs 18 maailma parema tehnoloogiaettevõtte kohta.

Analüüsi aluseks on  kolm kriteeriumit: tootmisprotsess, taaskasutus ja kliimamõjudega arvestamine.

Nokia keskkonnahoidlik tegevus väljendub ettevõtte tootearenduses, tootmises ja taaskasutuses. Lisaks kaasab Nokia oma töötajaid keskkonnaalstesse tegevustesse ning toetab sotsiaalselt vastutustundlikke projekte laiemalt. 

Nokia on integreerinud keskkonnasäästlikke tegevusi kogu tootmis- ja tootearenduse äriprotsesse jälgides ning teeb igapäevaselt koostööd paljude avaliku sektori üksustega sh vabatahtlikud ja MTÜd, tänu kellele on leitud mitmeid olulisi valdkondi, kuhu oma teadmistega panustada.

Ettevõte töötab iga päev selle nimel, et vähendada tootmises tekkivate saasteainete kogust ning töötada efektiivsemalt.

Ettevõte jälgib rohelist mõttelaadi igapäevaselt uurimistöödesse panustades, reisilogistikaid tehes, tootmises energiamahte hinnates, 25 protsenti energiavajadusest kaetakse juba täna rohelise energia abil.

Möödunud aastal kuulutas ka Dow Jones oma iga-aastases 2500 ettevõtet käsitlevas ülevaate-raportis Nokia kõige keskkonnasõbralikumaks tehnoloogiaettevõtteks.

Nokia on maailma juhtiv mobiilsideettevõte, mille tegevus on suunatud interneti ja mobiilsidetööstuse arengule ja kasvule.

Ettevõte valmistab mitmesuguseid mobiiliseadmeid, mille abil saavad inimesed nautida muusikat, videoid, televisiooni, töödelda pilte, navigeerida, mängida ning kasutada mobiilseid äriteenuseid.

Nokia valmistab seadmeid, lahendusi ja pakub teenused ka võrguoperaatoritele.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles