Päevatoimetaja:
Aimur-Jaan Keskel
Saada vihje

Nestor: töökäte Eestisse toomine on tupiktee

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Liisu Arumäe
Copy
Eiki Nestori sõnul peaks eesmärgiks olema alampalga tõstmine.
Eiki Nestori sõnul peaks eesmärgiks olema alampalga tõstmine. Foto: Tairo Lutter / SL Õhtuleht

Sotsiaaldemokraat Eiki Nestori kinnitusel aitab lihtsamatel töödel valitsevat töökäte põuda lahendada mitte tööjõu Eestisse sissetoomine vaid hoopis alampalga tõstmine.

«Kui me ka tegelikkuses tahame võidelda lihttöödel valitseva töökäte puuduse vastu, siis esimesena tuleb loobuda usust, et töökäte Eestisse toomine teeb midagi paremaks. See oleks täielik tupiktee nii ühiskonnale, majandusele kui ka meie rahvale,» märkis Nestor.

Tema sõnul saab suur osa Eesti töötajatest täna ebaõiglaselt madalat palka. Samas loetakse Euroopas ebaõiglaselt madalaks palgaks töötasu, mis on väiksem 60 protsendist keskmisest palgast.

«Alampalga tõstmine antud tasemele peakski olema eesmärk, mis aitab lahendada puuduvate töökäte probleemi lihtsamatel töödel. Euroopa Liitu kuuluvas Eestis on elamine nii kallis, et inimesed ei tule vähemaga lihtsalt ots-otsaga kokku,» rääkis Nestor. «Meil tuleb aru saada, et madalad palgad ei ole juba ammu enam Eesti eelis, vaid pidur, mis takistab majanduse arengut,» lisas ta.

Nestori väitel peaksid tööandjad ja töövõtjad leppima kokku, millal jõuab alampalk 60 protsendini keskmisest palgast. «Eesmärk jõuda 550-600 euro suuruse miinimumpalgani toob kardetavasti kaasa süüdistused, et sellega kaasneb tööpuuduse kasv. Küsiksin kriitikutelt vastu, kas madalatel palkadel püsiv äriplaan on ikka jätkusuutlik,» lausus Nestor.

Mõistagi on tuleb Eestis ka kordades rohkem kulutada tööjõu õppesse ja ümberõppesse, kus meie näitajad on võrreldes muu Euroopaga lausa häbiväärsed, lisas ta.

Tagasi üles