Päevatoimetaja:
Sander Silm
Saada vihje

Ühistud: tühjas korteris tuleb tagada vähemalt miinimumtemperatuur

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Hanneli Rudi
Copy
Kütmata korteri naabrid kannatavad külma käes.
Kütmata korteri naabrid kannatavad külma käes. Foto: Marko Saarm / Sakala

Korteriühistud panevad elanikele südamele, et nad jälgiksid krõbeda talvepakasega oma küttesüsteeme ning hoolitseksid selle eest, et ka tühjas korteris oleks eluruumide miinimumtemperatuur tagatud.

Talv toob Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liikme Urmas Mardi sõnul taas teravalt esile ka tühjalt seisvate korterite probleemi - omanikud seal sees ei ela ja jätavad need korterid lihtsalt kütmata. «Samas peab olema korteris tagatud mõistlik temperatuur, mis meie hinnangul võiks olla vähemalt +18 kraadi,» rääkis Mardi.

Tema sõnul on praeguste ilmadega korteri tühjaks ja kütmata jätmine  kurjast, sest  külmuda võib maja vee- ja kanalisatsioonitorustik, kannatavad ka naaberkorterite elanikud. «Ka seaduses on kirjas, et korteriomanik ei tohi kahjustada kaasomandis olevat vara, mille hulka kuuluvad maja konstruktsioon, vee-, kanalisatsiooni- ja küttetorustik,» rõhutas ta. Mardi sõnul on uude ettevalmistamisel olevasse korteriomandi ja -ühistu seadusse konkreetselt korterite miinimumtemperatuuri nõue lisatud. «Meie ettepanek on see, et kütteviisist hoolimata, olgu korteris kas kaugküte, gaasi-, elektri- või ahjuküte, peab seal olema tagatud normaalne temperatuur, mis ei kahjustaks naabreid ning majakonstruktsioone,» selgitas ta.

Uuringutest lähtuvalt peaks miinimumtemperatuur olema 16-18 soojakraadi ringis, rääkis Mardi.

Samuti peaksid korteriühistu liikmed hoolitsema selle eest, et ühistu saaks näiteks avarii korral nendega ühendust võtta ning avariiolukorras oleks ligipääs kõikidesse ruumidesse tagatud.

Tagasi üles