Aastaga lisandus üle 90 000 elektrilepingu

, majandusajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: SCANPIX

Eleringi hallatava Andmelao statistika kohaselt oli elektrileping selle aasta alguse seisuga olemas 553 282 tarbimiskohal, mis on enam kui 90 000 võrra rohkem võrreldes 2013. aasta algusega.

Ligi veerand ehk 24 protsenti aasta alguses kehtinud elektrilepingutest olid tähtajatud ning ülejäänud 76 protsenti tähtajalised. Aasta tagasi oli tähtajatute lepingute osakaal vaid 17 protsenti.

Praegu kehtivatest tähtajalistest elektrilepingutest lõpevad ligi 53 000 juuni lõpus ja ligi 223 000 aasta viimasel päeval.

Selliseid tarbimiskohti, millel puudus aasta alguse seisuga Andmelao andmete kohaselt elektrileping, oli 154 384. Elektrilepinguta tarbimiskohtade tarbitud elektri kogus on mitu kuud püsinud stabiilselt seitsmel protsendil kogutarbimisest.

Bilansihaldurite bilansiportfellide eelmise aasta ja aasta viimaste kuude turuosad, mis sisaldavad nii võrguettevõtjate võrgukadusid kui ka üldteenuse korras tarbitud elektri koguseid, on toodud alljärgnevas tabelis. Bilansihaldurite portfellide osakaalud süsteemi tarbimisest on arvutatud bilansihalduri bilansipiirkonnas mõõdetud tarbimise kogumahu alusel. Bilansiportfellide turuosad ei ühti bilansihaldurite endi osadega elektri müügil lõpptarbijatele, kuna bilansiportfell sisaldab ka portfelli kuuluvate teiste müüjate elektrikoguseid. Tabelis on välja toodud üksnes suuremate elektrimüüjate osakaalud turu kogumahust.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles