P, 1.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ühistud on hädas hämmastavalt kõrgete küttearvetega

Piret Lakson
, reporter
Facebook
Comments 1
Küttearved ülemõistuse suured.
Küttearved ülemõistuse suured. Foto: Liis Treimann

Vaatamata sellele, et kütteperioodi esimesed kuud on olnud soojad, on korteriühistutel keeruline soojusarveid tasuda, kuna kütte hind ühe ruutmeetri kohta on juba praegu selline nagu varem kõige külmematel kuudel.

KÜde juhatuste esimehed ütlevad, et elanike õnneks on tänavune talv soe, kuid arved on ikkagi suured, kirjutab Põhjarannik. Peagi toimuvad aruande- ja valimiskoosolekud, kus tuleb planeerida majades remonditöid, aga mille arvelt, kui küte kõik ära sööb, ei mõista KÜde juhatuste esimehed ja majahaldajad.

«Esialgu veel jaksame maksta, kuigi soojuse hind ühe ruutmeetri kohta oli viimasel kuul 1,65  eurot, mis välistemperatuuri arvestades on paras šokk,» märgib KÜ Sinivoore 13 esimees Jelena Mutonen. «Elanikud süüdistavad juhatust, kas või lahku töölt. Ühesõnaga elame üks kuu korraga ja esialgu täname ilma.»

Kohtla-Järvel viit Sõpruse tänava maja haldava Valentina Kurganova sõnul oli ruutmeetri hind detsembris 1,60-2,16 eurot. «Kaugeltki kõik korteriomanikud ei suuda säärast summat tasuda, eriti raske on üksikutel pensionäridel,» ütleb ta. «KÜ juhatus kannab kogu maja hoolduseks saadud raha küttearveteks ning otse loomulikult ei saa me majas mingeid töid teha.»

Kohtla-Järvel seitset maja haldav Jelena Vilinski ütleb samuti, et viimasel ajal on küte nendes majades maksnud 1,62-2,16 eurot. «Me vaatame arveid õudusega, need on sellised nagu käreda pakasega, aga mis hakkab saama siis, kui tõepoolest külmaks läheb?» märgib ta.

VKG Soojuse andmetel tulevad aga Kohtla-Järve ja Jõhvi korteriühistud praegu arvete maksmisega kenasti toime.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles