Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu (EMSA) Tallinki usaldusisikud otsustasid neljapäeval, et esmaspäeval korraldatakse tunniajane hoiatusstreik AS Tallink Grupi poolt opereeritavatel laevadel.
Meremehed teevad esmaspäeval Tallinki vastu tunniajase hoiatusstreigi
EMSA põhjendas hoiatusstreigi läbiviimist Tallinki poolse läbirääkimiste venitamisega, mis pidid toimuma töötüli lahendamiseks ametiühingu, lepitaja ja tööandja vahel.
«Kohtumisel lepitajaga saime küll üle anda omapoolse informatsiooni, kuid tuli välja, et Tallinki juhtkond on puhkusel ning ühise istumise osas me kinnitust ei saanud. Sellise suhtumise peale ei jää muud üle, kui kaaluda hoiatusstreiki,» ütles EMSA juht Jüri Lember kolmapäeval BNSile.
Palgaläbirääkimised EMSA ja Tallinki vahel on käinud alates möödunud aasta septembrist, kuid tulemusteta. Seni on Tallink teinud läbirääkimistel palgatõusu pakkumisi, mis jäävad ligi kaks korda madalamaks keskmise palga kasvust Eesti viimase aasta jooksul, teatas ametiühing.
Tallink on seni pakkunud 38-eurost töötasu tõusu 707 euroselt põhipalgalt. EMSA nõudeks on kõigi laevapere liikmete põhipalkade kasv vähemalt 15 protsendi võrra.
Ametiühingu hinnangul ei vähendaks palgatõus olulisel määral ettevõtte kasumlikkust, sest kütuse hinnad maailmaturul on stabiliseerunud ja näitavad langustrendi. «Töötajate nõue ei vähenda oluliselt ettevõtte konkurentsivõimet küll aga parandab seda, tõstes töötajate motivatsiooni, teeninduskultuuri ja tagades kõrgema meresõiduohutuse,» seisab pressiteates.
Tallinki hinnangul on töötajate palgad juba praegu konkurentsivõimelised ning ületavad Eesti keskmist 10 protsendiga. Ettevõtte hinnangul ei arvesta ametiühingu pakkumine tegelikkusega.
Tallinkis töötab 1400 EMSA 2000 liikmest.