Kiisler: riigikontrolli audit näitab ilmekalt omavalitsusreformi vajadust

Liina Valdre
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Regionaalminister Siim Kiisler.
Regionaalminister Siim Kiisler. Foto: Toomas Huik / Postimees

Regionaalminister Siim Kiisleri sõnul näitab riigikontrolli värske audit omavalitsuste rahastamisest ilmekalt omavalitsusreformi elluviimise vajadust.

«Meil on praegu paljud omavalitsused nii väiksed, et suurel osal neist puudub igasugune võimekus omavahenditest investeeringuid ellu viia, pahatihti puudub isegi võimekus selles kategoorias mõelda. Nii et audit juhib tähelepanu õigetele asjadele, » kommenteeris Kiisler E24-le.

«Lisaks on keskmine omavalitsus täna 10x20 kilomeetrit, oluliste investeeringute mõjupiirkond ja inimeste liikumine on aga enamasti palju laiem, » lisas minister.

Lahenduseks on Kiisleri hinnangul siin senisest suuremate ja tugevamate omavalitsuste tekkimine, millel oleks reaalne võimekus kaasa rääkida kogu piirkonna arengus, seda kavandada ja ellu viia investeeringuid, mis inimeste elu mõjutavad.

Riigikontroll leidis oma täna avaldatud auditis, et tihti on kohalikel omavalitsustel enda lähiaastate investeeringuvajadused lõpuni läbi mõtlemata ning peamised strateegiadokumendid ─ eelarvestrateegia, arengukava ja valdkondlikud arengukavad ─ ei ole kavandatavate investeeringute poolest omavahel kooskõlas.

Kuna omavalitsustel endal investeerimiseks piisavalt raha ei jätku, kavandatakse enamjaolt investeeringuid sõltuvalt sellest, mille jaoks on kusagilt fondist võimalik raha saada, tõdeb riigikontroll.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles