P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kohus: Transiidikeskus ei tohtinud töötajaid jõulupreemiata jätta

Liina Valdre
, reporter
Facebook
Comments
Transiidikeskus.
Transiidikeskus. Foto: Toomas Huik

Ringkonnakohus otsustas, et Transiidikeskuse ASi otsus jätta 2012. aastal osa töötajaid ilma jõulupreemiast on õigustühine ja töötajaid ebavõrdselt kohtlev.

Nimelt on Transiidikeskuse AS kaevanud edasi nii töövaidluskomisjoni otsuse kui ka Harju maakohtu otsuse, mis käsitles töötajate ebavõrdset kohtlemist, vahendab meremeeste sõltumatu ametiühing.

Ebavõrdne kohtlemine seisnes ametiühingu sõnul selles, et osa töötajaid jäeti ilma 2012. aasta jõulupreemiast summas 270 eurot, kuna üks nende brigaadi liige oli tekitanud oma tegevusega tööandjale rahalist kahju ja tööandja otsustas karistada kõiki brigaadi liikmeid. 

Mõlemast kohtuinstantsist saadud otsused olid töötajate jaoks positiivsed ning neis kohustati Transiidikeskuse AS-i  välja maksma  saamata jõulupreemia. Tööandja vaidlustas mõlemad otsused ning tänaseks on ringkonnakohus teinud oma otsuse, milles jäeti  Transiidikeskuse AS apellatsioon rahuldamata ning jäeti jõusse Harju maakohtu otsus.

Pooltel on aega ringkonnakohtu otsuse vaidlustamiseks 30 päeva. Kui kumbki osapool otsust ei vaidlusta siis kohtu otsus jõustub.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles