Kokkuvõttes võivad nt veeavarii eest vastutada nii korteriomanik, kelle reaalosast kahju alguse sai, kõik korteriomanikud kui ka korteriühistu või valitseja. Asjaolu, et kõik nimetatud isikud võivad kahju eest vastutada, ei tähenda aga kaugeltki, et kõik peaksid ühise vastutuse puhul ka ühe palju maksma. Kõik teised korteriomanikud ja ühistu võivad küll vastutada solidaarselt koos selle korteriomanikuga, kelle korterist kahju alguse sai, kuid iga konkreetse korteriomaniku ja ühistu kahjuhüvitamiskohustuse ulatus on erinev. Nimetatud isikud on kirjeldatud olukorras solidaarvõlgnikud. Solidaarvõlgnike omavaheline vastutus jaguneb kõiki asjaolusid arvesse võttes. Kuna tegemist on solidaarvõlgnikega, kes kõik vastutavad, võib kahju kannatanud isik (või kindlustus) pöörata nõude ükskõik millise korteriomaniku või ühistu vastu. See solidaarvõlgnik, kes kahju hüvitise reaalselt välja maksab, võib hiljem nõuda teistelt solidaarvõlgnikelt osa kahjuhüvitisest tagasi. Kuna aga selle korteriomaniku puhul, kelle korteri reaalosast kahju alguse sai, eeldatakse kohustuse rikkumist, pööratakse nõue reeglina alati siiski selle korteriomaniku vastu, kelle korterist kahju alguse sai. Viimane saaks põhimõtteliselt teistelt korteriomanikelt ja ühistult kui solidaarvõlgnikelt nõuda makstud kahjuhüvitist vähemalt osaliselt tagasi. Kuid siin tulebki mängu eelpool mainitud solidaarvõlgnike vaheline vastutuse jagunemine.
Vaidluse korral peab kohus otsustama, kuidas vastutus solidaarvõlgnike vahel jaguneb. Esiteks peaks korteriomanik, kelle korteri piiridest õnnetus alguse sai, makstud kahjuhüvitise osas tagasinõude esitamiseks kohtusse pöörduma – vaevalt, et teised omanikud ja ühistu või valitseja vabatahtlikult hüvitist tagasi maksma asuvad. Teiseks tähendab eelkirjeldatud vastutuse jagunemise viis solidaarvõlgnike vahel praktikas seda, et suure tõenäosusega jääks suurem osa kahjuhüvitiskohustusest nii või teisiti selle korteriomaniku kanda, kelle korterist õnnetus alguse sai. Seda eelkõige põhjusel, et iga korteriomanik peaks enda korteri reaalosa piires hoolsalt jälgima tehnosüsteemide korrasolekut ning vajadusel juhtima ühistu tähelepanu remondivajadusele. Küsimus sellest, kui suures ulatuses võiks vastutada ühistu, on kohtupraktika kujundada. Sõltuvalt kahjuhüvitissummade suurusest, võib tagasinõude esitamiseks kohtusse pöördumist alati kaaluda, kuid nagu kohtuvaidluste puhul ikka, on lõplik tulem pahatihti ettearvamatu (eelkõige kuna vastutuse jaotamine solidaarvõlgnike vahel on kohtu kaalutlusotsus) ning menetluskulud võivad lõppkokkuvõttes kujuneda suuremaks, kui tagasinõutav osa hüvitisest. Igal üksikjuhtumil tuleb kohtuvaidluse perspektiivikust hinnata muidugi vastavalt konkreetsetele asjaoludele, kuid reeglina võib kohtuväline kompromiss olla mõistlikum. Nii jõudsime ka minu tuttava ja nõude esitanud kindlustusandjaga kokkuleppele, mille alusel kindlustusandja vähendas esialgset nõuet veidi enam kui poole võrra.
Lõpuks on loo õpetuslik külg aga see, et vanemate paneelmajade puhul tasub korteriomanikel mõelda riskikindlustuslepingu sõlmimisele. Seejuures on soovitatav e-kirja teel küsida kindlustusandjalt täpselt üle kõik võimalikud kahjujuhtumid, mida kindlustus katab, et vältida hilisemaid vaidlusi. Kindlustusandjate nuumamine ei pruugi olla kõige atraktiivsem variant, kuid õnnetuste eest pole kaitstud keegi ning õnnetuse tagajärjed võivad kujuneda majanduslikult tõeliseks õudusunenäoks.