Millised on need riigi toimimise ja arengu mõttes olulisemad objektid Eestis, mis on tänu euroliidu rahalistele vahenditele ehitatud ning missugune võiks teie hinnangul olla nende mõju?
Eurotoetuste kasutamise suurem eesmärk on euroliidu riikide arengutaseme ühtlustamine ning selles kontekstis on kõik projektid seda eesmärki silmas pidades olulised. Rääkides suurematest projektidest teedeehituses lõppeval perioodil, võib kindlasti ära mainida Ülemiste ristmiku, Aruvalla-Kose teelõigu, Luige liiklussõlme, Tartu ümbersõidu osalise ehituse ning Mäo ja Maardu liiklussõlmed.
Rekonstrueerimistööde tulemusena on viimaste aastatega suure kvaliteedihüppe teinud meie raudteede kvaliteet kogu Eestis ning seoses uute rongide tulekuga on ehitatud ka uued ooteplatvormid. Saarte inimestele on kindlasti silma jäänud Kuivastu-Virtsu-Rohuküla-Heltermaa sadamate rekonstrueerimine.
Kõik need on ühtmoodi tähtsad ja vajalikud projektid, kuid loomulikult peab tallinlane olulisemaks Ülemiste ristmikku, saarte elanikud aga sadama ehitust. Ent kõigel sellel poleks mingit mõtet, kui need ei muudaks meie inimeste elu turvalisemaks ja mugavamaks ning just seda on nende projektide ehitamisel taotletud.
Hea meel on ka selle üle, et meie korteriühistud on hakanud aktiivselt tegelema kodude renoveerimisega. Viimane pole tähtis üksnes ehitustegevuse valguses, vaid ka energiamajanduse kontekstis, kuna ligi 40 protsenti energiast läheb Eestis just hoonete kütmisele.
Korterelamute renoveerimisprogrammil on tegelikult mitu tahku. Meedias on kombeks arutleda selle üle, mis ajaga renoveerimine end ära tasub, kuid üsna vähe on räägitud renoveeritud hoonete eluea pikenemisest, väljanägemisest ning, mis tegelikult veelgi olulisem, kodu tervislikust sisekliimast.