Nobelist: euro tuleb hüljata!

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
2010. aastal Nobeli majanduspreemia võitnud Christopher Pissarides kutsub üles eurost loobuma.
2010. aastal Nobeli majanduspreemia võitnud Christopher Pissarides kutsub üles eurost loobuma. Foto: ITAR-TASS / Scanpix

Üks maailma hinnatumaid majandusteadlasi Sir Christopher Pissarides tunnistas, et eksis euro kasutuselevõttu toetades ning selle kasutamise peaks lõpetama.

Pissarides, kes võitis 2010. aastal Nobeli majanduspreemia, ütleb, et euro loob töötutest noortest koosneva kadunud põlvkonna ja see lõhestab Euroopa, vahendab Daily Mail.

Ta kutsub üles taastama euro usaldusväärsust rahvusvahelistel turgudel ja usaldust, mis Euroopa riikidel teineteise suhtes kunagi oli. Kuid oma loengus Londoni majanduskoolis (London School of Economics) tõdes ta, et ta kahjuks ei näe, et see enam võimalik oleks.

Kui europoliitikat oluliselt ei muudeta, siis peaks Pissaridesi sõnul euro kasutuselt ära võtma. «Euro peaks kas kasutuselt ära võtma või suurriigid peaksid tegema kiiresti kõik võimaliku, et euro oleks majanduskasvu ja tööhõive-sõbralik,» ütles ta. «Euro tundus kunagi hea idee, aga see on andnud tagasilöögi. See hoiab tagasi majanduse kasvu ja tööhõive suurenemist ning lõhestab Euroopat.»

Tema hinnang tuli vaid päev pärast seda, kui IMFi juht Christine Lagarde ütles, et eurotsooni kriis ei ole veel läbi.
 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles