9.12.2013. a kohtuotsusega mõistis Harju maakohus AS Lemminkäinen Eesti ja tema projektijuht õigeks kelmuse süüdistuses. Süüdistuse kohaselt kasutati Jõhvi-Kukruse teelõigu ehitusel endiste kaevanduskäikude kohale ehitatud tee tugevdamiseks vale materjali, mis ei vastanud hanke tingimustele. Süüdistus üritas väita, et nõutud geovõrgu asemel kasutati geotekstiili, mida aga kasutada ei oleks tohtinud. Samas polnud ühtegi etteheidet materjali katsetustega kindlakstehtud tugevusomadustele, mis vastasid täielikult hanke tingimustele.
Väga lihtsustatult võiks öelda, et kogu kohtuvaidlus seisnes selles, kas pang on ämber või mitte, kuigi mõlemad on kümneliitrised ja peavad eeskujulikult vett. Samas ühtki omadust, mis igal ämbril on, aga pangel puudub, süüdistus esile tuua ei osanud. Sellest tuligi mõnede ekspertide ja tunnistajate ütlustes väljendatud seisukoht, et kogu kohtuasi oli sisult mõttetu.
Nagu võiski arvata, sai asja lahendamisel määravaks ekspertide ja asjatundjate seisukoht materjali sobivuse kohta. Otsustust raskendas asjaolu, et sellise tugevusega materjali, olgu ta siis geovõrk- või tekstiil, kasutamine oli Eestis esmakordne ning materjalile esitatud tugevusnõuded nii karmid, et keegi akadeemilistest ringkondadest ega praktikutest polnud sellist materjali oma silmaga näinud. Sellist materjali pole laos võimalik endale rullilt välja mõõta, sest seda lihtsalt ei ole – nii tugevat materjali niisama lattu ei toodeta ning see valmistatakse eritellimusel iga projekti jaoks eraldi. Erilist kahtlust tekitas uurijates aga asjaolu, et ehitaja leidis innovatiivse tootja, kelle materjal osutus ligi kaks korda odavamaks kui võitja poolt hankepakkumises arvestatu (mis irooniana oli tehtud materjali kohta, mis tagantjärgi tõesti ei vastanud tugevusnõuetele ega hanketingimustele).