N, 21.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Uuring: tööl kisuvad riidu üksiklapsed ja vallalised

Siiri Erala
Facebook
Comments
Konfliktid tööl võivad olla seotud ka töötajate positsiooniga peres.
Konfliktid tööl võivad olla seotud ka töötajate positsiooniga peres. Foto: SCANPIX

Hea retsept tööalaste konfliktide tekitamiseks on panna ühte kontorinurka kokku vallalised üksiklapsed, osutab värske Rootsis tehtud uuring.

Andrejs Ozolins Växjö ülikooli psühholoogiainstituudist uuris töötajate konfliktsust ja selle seost inimese kohaga perekonnas. 300st uuringus osalenud inimesest eristus kaks gruppi: vallalised ja üksiklapsed, vahendas Rootsi tööportaal Metrojobb.se.

«See on kui trepiastmestik, kus kõige alumisel pulgal on pesamunad ja kõige ülemisel need, kes on nii vallalised kui ka üksiklapsed,» ütles Ozolins.

Sellise tulemuse selgituseks sobib üks sõna: suhted. Õdede-vendade seas õpib inimene juba väiksena, et alati ei saa endale haugata kõige suuremat koogitükki. See on Ozolinsi sõnul töö kontekstis oluline õppetund,  millest üksiklaps võib ilma jääda.

Vallaliste puhul suurendab teadlase selgituse järgi konfliktsust see, et neil pole kellegagi oma igapäevamuresid jagada, kuid hea sõber võib üksikutele südametele selles osas abiks olla.

Ozolins loodab, et uuringu tulemused aitavad inimestel mõista, kui olulised on suhted nii tööl kui ka väljaspool tööd.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles