Auto teenindusraamatus kirjutatut ei tasu võtta puhta kullana, sest raamat võib olla võltsitud. Auto läbisõitu võiksid tõendada arved teeninduse, vahetatud varuosade ja remondi kohta.
Autoostust peaks jääma jälg
Kui eeltöö on tehtud ja läheb autoostuks, siis tuleks hilisemate probleemide vältimiseks kindlasti sõlmida kahes eksemplaris kirjalik ostu-müügileping, kus on fikseeritud auto müüja, hind, sõiduki andmed, lisavarustus ja seisukord, läbisõidu näit. Lisaks tuleks lepingusse kirja panna kõik, milles ostja ja müüja omavahel kokku lepivad.
Välismaalt autot ostes on leping enamasti võõrkeelne. Seetõttu peaks ostja enne lepingu sõlmimist veenduma, et on kõigest õigesti aru saanud. Ei tasuks ka unustada, et välismaalt autot ostes pole auto maksumus ainus kulu, vaid sellele lisanduvad näiteks transpordi- ja kindlustuskulud.
Võimalusel tuleks ostu eest tasuda pangaülekandega, nii jääb tehingust jälg ja võimalikke vaidlusi on hiljem palju lihtsam tõendada. Jälgima peaks, kes on raha saaja: kas lepingus olev isik ja müüja on ikka samad. Müüja peab andma ostjale sõiduki ostu eest tasumist tõendava dokumendi.
Ostuga ei maksa kiirustada
Kokkuvõttes ei tasu esimest meeldiva välimusega autot pimesi ja kiirustades osta. Pigem tuleks kontrollida rohkem kui vähem. Seejuures oleks hea kaasata ostu-müügiprotsessi tuttav autoasjatundja ja võimalikult vähe müügijuttu uskuda. Kui miski tundub kahtlane, on targem sõiduk ostmata jätta.
SOOVITUSED KASUTATUD AUTO OSTMISEL
· Ära lähtu auto ostmisel emotsioonidest.
· Kontrolli automüüja tausta.
· Kontrolli auto ajalugu ja tehnilist korrasolekut.
· Ära usalda vaid auto teenindusraamatut, see võib olla võltsitud.
· Sõlmi alati kirjalik ostu-müügileping.
· Võimalusel tasu auto eest pangaülekandega.
· Kui miski tundub kahtlane, jäta auto parem ostmata.