Vene valitsus, kes soovib vähendada majanduse sõltuvust naftast, on rajamas esimest uut teaduslinnakut alates Nõukogude Liidu kokkuvarisemisest, kirjutab majandusajakiri Saldo.
Venemaa rajab oma Silicon Valley’t
Moskva piirkonda jääva küla lähedal asuvat ehitusplatsi, millel veel nimegi pole, ei taheta kujundada salajaseks, vaid selles püütakse dubleerida Ameerika tehnoloogiapesa elujõudu ja ettevõtlikku vaimu.
Venemaa rikkad teadustraditsioonid ja kehvad kogemused ideede turustatavateks toodeteks vormimisel on ümberlükkamatud. Neid peetakse Nõukogude Liidu kokkuvarisemise põhjuseks, samuti sandistavat sõltuvust kaevandamisest ja naftast.
Seega pole üllatav, et riigi juhid vaatavad igatsevalt Silicon Valley poole.
«Tervel riigil oleks tarvis mingit läbimurret,» ütles Viktor F. Vekselberg, Vene oligarh, kes on määratud ettevõtmise üheks juhiks. «Innovatsioonilinna loomine, nii vormi kui sisu poolest, võib tervele riigile hüppelauaks osutuda,» lisas ta.
Valmis ehitatuna on see paik mõeldud inkubaatoriks teadusideedele, kus alustavad ettevõtted saavad heldete maksusoodustuste ja valitsuse tagatiste toel sirguda kasumlikeks.