Ülespoole avanevad valgustid suurendavad lae valgustatust. Kuna valgus peegeldub sel juhul laest tuppa, jaotavad sellised lambid valgust toas ühtlasemalt. Ühtlasi pole õhtul teleka vaatamiseks tarvis intensiivseimat valgust. Selleks tasub paigaldada mõned seinalambid, kus piisab madalama lumenite arvuga pirnidest. Paljudes kodudes on kasutusel reguleeritava valgustugevusega lambid – ka need on nutikad lahendused valguse energiatarbimise vähendamiseks.
Toatemperatuur
Soojad jalad, soe keha. Kui kasutate põrandakütet, saate toatemperatuuri alandada 1-2 kraadi võrra, ilma, et toatemperatuuri alanemist tajuksite. Nõnda võite kokku hoida viis kuni kümme protsenti küttekuludes. Diivanil lesides hakkab külm? Ühes püsivas asendis kaotab keha kiiremini soojust. Selle asemel, et toatemperatuuri tõsta, tasub käeulatuses hoida mõni tekike või pleed. Loomulikult on lahenduseks ka sokid või soojemalt riietumine. Kütmise rusikareegel on see, et iga kraad soojemat temperatuuri tähendab viis protsenti kõrgemaid küttekulusid.
Tuulutamine
Tuulutamine on vajalik igas toas, ent tuulutada tuleb õigesti. Akent ei tohiks unustada mikrotuulutuse asendisse kümneteks minutiteks, sest nõnda immitseb liiga palju toasooja akna kaudu õue. Õige tuulutustehnika on järgmine: avage aken pooleldi paariks minutiks. Sellest piisab õhu värskendamiseks.
Ooterežiim
Ooterežiimi suurest energiatarbimisest on palju räägitud. Ent kuna kodune meelelahutuskeskus on reeglina alati elutoas, ei saa sellest üle ega ümber, kui teha juttu energiasäästust elutoas. Hea uudis on aga see, et kuna üldjuhul asub kogu süsteem ühes kohas – teler, digiboks, kõlasid, muusikakeskus/raadio, videomakk – on seda pärast kasutamist väga mugav välja lülitada, kui muretsete endale lülitiga pikendusjuhtme. Nii on ooterežiimi vältimiseks vaja vaid ühte lülitust.