T, 5.12.2023

Elektrita on üle 60 500 majapidamise

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sügistormi tagajärjed.
Sügistormi tagajärjed. Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Kella kaheksa ajal oli Eestis tormist põhjustatud katkestuste tõttu elektrita üle 63 500 majapidamise. Öö ja varahommiku jooksul on rike kõrvaldatud juba enam kui 10 000 kliendil.

Kõige rohkem elektrikatkestusi on Pärnumaal, kus praegu pole voolu 11 014 majapidamisel. Viljandimaal on elektrita 8667, Tartumaal 8045, Saaremaal 6907 ja Põlvamaal 4609 majapidamist.

Valgamaal pole voolu 5798, Harjumaal 3082 ja Raplamaal 4349 majapidamises.

Võrumaal on elektrita 2363, Jõgevamaal 2537 ja Järvamaal 2226 majapidamist.

Lääne-Virumaal on elektrita 601, Ida-Virumaal 311 ja Läänemaal 9 majapidamist.

Hiiumaal elektrikatkestusi pole.

«Brigaadidel on öösel tublisti tegemist olnud ja alates hommikust värbame abiväge järjest juurde. Kindlasti suureneb päeva jooksul meile teadaolevate rikete arv, kuna hommikul saame klientidelt telefonikõnesid madalpingerikete kohta, millest meil seni info puudus,» selgitas Elektrilevi juhtimiskeskuse juhataja Taivo Tõnne. Tema sõnul on jätkuva tormi oludes rikete arv nii üles- kui ka allapoole muutuv ja  lõpliku info mõjutatud majapidamistest saab öelda alles olukorra stabiliseerudes.

«Mõistame, et voolu kadumine põhjustab palju ebamugavust ja teeme parima, et elekter võimalikult kiiresti tagasi tuua. Tegutseme süsteemselt, liikudes suurematelt liinidelt väiksemateni ja arvestades mõistagi ka elutähtsate teenuste elektrivarustust,» lisas Tõnne.

Elektrilevile teadaolevatest riketest saadab ettevõte ise klientidele SMS-teate. Ettevõte palub helistada rikketelefonile 1343 vaid siis, kui klient ei ole rikkega tegelemisest teavitavat sõnumit saanud. «Nii väheneb kõnekeskuse koormus ja meieni jõuab kiiremini info nendest madalpingeriketest, millest Elektrilevi juhtimiskeskus veel teadlik ei ole,» ütles Tõnne. Elektrilevi palub inimestel helistada ka siis, kui on teavet liinile langenud puust või muust rikke asukoha või ohuolukorrast.

Katkenud elektriliinidele ei tohi läheneda ega neid puudutada, kuna juhtmed võivad olla pinge all ning anda eluohtliku elektrilöögi isegi 10 meetri raadiuses.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles