L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Graafik: kinnisvaratehingute arv saavutas kriisijärgse rekordi

Facebook
Comments
Kui kodu müüa ei soovita, kuid kulud on ühele inimesele siiski liiga suured, tasub mõelda näiteks üürilise leidmisele.
Kui kodu müüa ei soovita, kuid kulud on ühele inimesele siiski liiga suured, tasub mõelda näiteks üürilise leidmisele. Foto: SCANPIX

Eesti kinnisvaraturg jätkas kolmandas kvartalis tõusu ning tehingute hulk saavutas majandussurutise-järgse rekordi, edastas Uusmaa kinnisvarabüroo. Meeleolud erinevates Eesti piirkondades on optimistlikud, samas tulevikku prognoosides oodatakse pigem stabiilsemat perioodi.


Kinnisvaratehingute koguhulgalt on nii kogu Eesti kui ka paljud vaadeldavad omavalitsused jõudnud 2007. aasta III kvartali tasemele, tehingute koguväärtuselt ja kohati ka objektide keskmiselt hinnatasemelt aga 2008. aasta sama kvartali tasemele.

III kvartalis toimus maa-ameti andmetel Eestis 11 086 kinnisvara ostu-müügitehingut, mis on teisest kvartalist 3,7 protsenti enam. Möödunud aasta kolmanda kvartaliga võrreldes kasvas tehinguaktiivsus aga 15 protsenti.

Rahaline kogumaht oli möödunud kvartalis 560,47 miljonit eurot ning ka see on pidevalt kasvanud, näiteks aastataguse ajaga võrreldes 17,3 protsenti.
 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles