N, 30.11.2023

Pakendiringlus: krõpsupakk pole tavaline prügi

Sandra Maasalu
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ka krõpsupakid tuleks pakendikonteinerisse viia.
Ka krõpsupakid tuleks pakendikonteinerisse viia. Foto: Wikipedia / Internet.

Eesti Pakendiringlus kutsub inimesi üles käituma keskkonnasõbralikult ja mitte viskama krõpsupakke prügikonteineritesse, vaid pakendikonteinerisse.

«Tahame kõigile keskkonnast hoolivatele inimestele, kes pakendeid koguvad, panna südamele, et ärge visake krõpsupakke jäätmekäitlejate prügikastidesse, vaid
toimetage need lähimasse Pakendiringluse pakendikonteinerisse,» ütles Pakendiringluse juhatuse esimees Aivo Kangus.

«On teada, et osad jäätmekäitlejad, kellel puudub sisuline võimekus jäätmeid liigiti sorteerida, koguvad oma jäätmekogumisvõrgustikus ka krõpsupakke,» ütles Kangus

«Kuigi krõpsupakk on kerge, moodustavad massi poolest Eesti turul müüdavad krõpsupakendid siiski päris palju tonne. Nende ladestamine prügilasse on keskkonnavaenulik, seda enam, et krõpsude tootjad või maaletoojad on tegelikult maksnud raha, et need oleks kokku kogutud ja taaskasutatud,» sõnas Kangus.

Kangus lisas, et kahetsusväärselt külvab tarbijates segadust ka osade jäätmekäitlejate eksitav tegevus. «Näiteks palub Ragn-Sells endiselt oma sorteerimismanuaalis visata pakendid prügikasti, käitudes nii ebaeetiliselt kui ka seadusevastaselt,» lisas Kangus.

MTÜ Eesti Pakendiringlus on pakendite taaskasutusorganisatsioon, mis on akrediteeritud keskkonnaministri poolt.  

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles