T, 5.12.2023

Linnar Viik: Eesti võib esikümnesse jõuda aastal 2020

Raigo Neudorf
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Linnar Viik.
Linnar Viik. Foto: Peeter Langovits.

IT-visionääri Linnar Viigi hinnangul Eesti kas säilitab või suudab veidi isegi parandada lähiaastatel oma positsiooni globaalses IT edetabelis, esikümne sekka meil aga niipea veel asja pole.


Viigi arvates pole ka Eesti tänasel 25. positsioonil midagi viga, kuna maailma IT konkurentsivõime edetabelis on positsioonid 15-30 üsnagi üksteise lähedal.«Eesti on maailmas juhtivate infoühiskondade seas ja see on väga hea,» märkis Viik.Seda, et Eesti on viimase aastaga edetabelis seitse kohta langenud, Viik suureks probleemiks ei pea ning tema sõnul on normaalne, et mõnikord on riikidest üks, siis jälle teine paremal positsioonil.«Kindlasti ei tähenda see meie jaoks teise liigasse kukkumist, oleme endiselt liidrite seltskonnas,» tõdes Viik.Samas ei usu ta, et lähiaastail oleks Eestil võimalus murda end globaalses IT-konkurentsis kümne esimese sekka.Pigeb usub ta, et see oleks saavutatav aasta 2020 perspektiivis, mitte lühiajaliste, 3-5 aastaste sprintide tulemusena.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles