Säästva Eesti Instituudi Tallinna keskkonnakorralduse programmijuht Harri Moora ütleb, et rohelise kontori süsteem peaks aitama kontoripõhistel tegevustel keskkonnamõju ohjata ja kindlasti seeläbi ka raha säästa. «Oluline on seegi, et keskkonnateadlike meetmete kasutuselevõtt muudab enamasti töökeskkonda ka paremaks,» sõnab ta. See aga on vägagi oluline aspekt, sest kaks kolmandikku Eesti töötegijatest veedab oma tööpäevi kontoris ning on ju loogiline, et kui töö juures on parem olla, edeneb ka töö ise paremini. Uuringud näitavad lausa, et kui naised on ühtlaselt usinad nii ebamugavavõitu kui ka ilusas kontoris, siis meeste puhul töökeskkonna paranemine kasvatab tööviljakust.
Moora ütleb, et tihti on lähenemine kontorile väga tehniline – vaadatakse, et valgustus vastab normidele, laud on olemas, tool ka ehk et asi peakski nagu korras olema. «Vähe pööratakse tähelepanu tegelikule töökeskkonnale, sest isegi kui insenertehniline osa on normidele vastav, siis inimlik dimensioon võib olla puudulik ehk et kontoris ei ole tegelikult hea töökeskkond,» räägib ta. «Oluline on läbi vaadata kõik tööprotsessid ja häälestada need vajadusel ümber.»
Roheline kontor eeldab ka seda, et läbi on mõeldud ettevõtte transpordikorraldus, töötajate liikumine ja ärireisidega seonduv. Võib-olla tasub osa lähetusi asendada hoopis videokonverentsidega või saaks läbi väiksema autoparklaga, kui anda inimestele töörattad ja teha ettevõttesse dušširuum, et inimesed saaksid tööle tulla jalgratastega ja end pesta.