Selles nimekirjas on kuuendale kohale paigutatud Tartu ettevõtte Rove Digital, mille ajaleht Äripäev veel 2007. aastal nimetas aasta edukaimaks IT-firmaks, kirjutab Tartu Ülikooli teadusportaal Novaator.
2008. aasta veebruaris mõistis Tartu maakohus Rove Digitali omaniku Vladimir Tšaštšini süüdi arvutikelmuses, rahapesus ja dokumentide võltsimises.
Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse infoturbeintsidentide käsitlemise osakonna juhataja Hillar Aarelaid ütles Novaatorile, et Rove Digitali puhul võib kasutada võrdlust võtmevalmistajaga.
«Kui võtmetegija kopeerib võtmeid, nii ausatele inimestele, aga vahel satub sekka ka neid, kes kasutavad paljundatud võtmeid pahatahtlikul eesmärgil, siis Rove Digitali kliendid on ainult need viimased. Tellimused tulevad väljastpoolt Eestit ja raha tuleb väljastpoolt,» ütles ta. «Eestis on tänu politsei tublidusele nende tegevus lõppenud.»
Kuid serverid, millest enamik asub USAs, on endiselt tegevuses.
Rove Digitali tegevusest on põhjaliku ülevaate koostanud üks maailma juhtivaid arvutikaitsefirmasid Trend Micro. Muuhulgas on seal näiteid, kuidas CNNi võrguküljel asendati reklaame ja Google'i otsingutulemusi kaaperdati. Ülevaadet on võimalik lugeda siit.
Ülejäänud üheksa maailma ohtlikumat spämmerit:
Võltsravimeid pakkuvate rämpskirjade hulk on viimastel aastatel üha kasvanud. Seagripi levik ja sellega seotud hirmud olid ainult vesi spämmerite veskile, sest lisaks Viagrale sai nüüd lihtsameelsetele inimestele ka võltsitud Tamiflu tablette pähe määrida.
Troojalastega nakatunud zombi-arvutid saadavad iga päev välja tuhandeid rämpskirju. Vaatamata nimele tuleb seda ettevõtmist Kanada asemel seostada pigem Venemaa ja Ukraina taustaga seltskonnaga.