T, 21.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Maailma Majandusfoorumil käib kõva pankurite lobitöö

Maailma Majandusfoorumil käib kõva pankurite lobitöö
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Maailma Majandusfoorumi asutaja Klaus Schwab.
Maailma Majandusfoorumi asutaja Klaus Schwab. Foto: AFP / Scanpix

Juhtivad pankurid on kogunenud Davosisse Maailma Majandusfoorumile, et teha seal lobitööd Barack Obama plaani vastu pankade suurust ja majandustegevust oluliselt piirata.


Ühtlasi esitavad nad oma vastuargumendid suurte finantsasutuste lammutamisele ning rõhutavad, et pankade väidetava suurushullustusega tuleks tegemist teha teistmoodi.

«Küsimus ei ole niivõrd suuruses, kuivõrd vastastikkustes seostes,» ütles üks pankur. Pangajuhtide sõnul plaanitakse reformidele rahumeelselt vastutööd teha ning vältida tüli, mida president Obama näib norivat.

Miljardärist filantroop George Soros tervitas presidendi plaani ja ennustas, et selle tulemuseks oleks suurte Wall Streeti pankade põhjalik ümberkujundamine. «Kui Obama seaduseelnõu läbi surutakse, tähendab see Goldman Sachsile praegusel kujul kindlat lõppu,» ütles ta.

Pankureid asus nende püüdlustes toetama Briti rahandusminister Alistair Darling, kes mõistis suurusepiirangud ja tegevusharude pealesunnitud lahutamised hukka.

«Asi võiks sellisel juhul küll jõuda asutuste tükeldamise ja eraldiseisvate üksuste loomiseni, kuid see ei ole ju eesmärk omaette,» ütles Darling ajalehele Sunday Times.

«Tegelikult on tarvis lihtsalt rihtida nendevahelisi suhteid ja seoseid, korrastada vastastikkuste finantstehingute läbiviimise aluseid.»

See langeb kokku ka USA rahandusministri Tim Geithneri arvamusega, mida too väljendas enne Obama sõjaplaanide avalikustamist. Geithner asus seepeale küll Obamat toetavale seisukohale, kuid ei kaasanud viimase mõtteid siiski suveks planeeritud reformiettepanekutesse.

Copyright

The Financial Times Limited 2010.Märksõnad
Tagasi üles