R, 8.12.2023

Riigimetsast osteti enim kuuski mobiiltelefoniga makstes

Martti Kass
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Riigimetsa kuusepuu
Riigimetsa kuusepuu Foto: Elmo Riig / Sakala

RMK müüs möödunud aasta lõpus kokku ligi 5000 jõulukuuske, neist 4500 puud eraisikutele.

Esimest korda sai kuuse eest tasuda mobiiltelefoniga, seda võimalust kasutades osteti enam kui pooled kuuskedest. Ühistel kuuseretkedel üle Eesti käis 2100 inimest.

Lisaks käisid RMK kutsel tasuta kuuseretkedel enam kui 150 lastekodulast üheteistkümnest lastekodust, kellele juhendatud kuuseretk oli omaette elamus. Lapsed koos juhendajatega viisid riigimetsast kaasa 54 jõulupuud.

«Oodatult püsis inimeste hulk, kel tavaks endale ise metsast jõulupuu tuua, samas suurusjärgus möödunud aastaga. Meeldivalt üllatas aga mobiiltelefoniga tasumise populaarsus, tänu millele tõusis märkimisväärselt iseseisvalt metsast toodud puude arv,» ütles RMK loodushoiu osakonna juhataja Marge Rammo. Ta lisas, et ka 2010. aastal kavatseb RMK sarnaseid jõuluüritusi jätkata.

RMK metsakasvatuse peaspetsialisti Toomas Väädi sõnul ei registreerinud RMK sel aastal ühtegi kuusevargust.

«Meie üks peamine eesmärk oli pakkuda inimestele erinevaid võimalusi riigimetsast seaduslikult jõulupuu tuua. Tulemused näitavad, et see õnnestus,» sõnas ta. 2008. aastal registreeriti neli suuremat ebaseaduslikku jõulukuuseraiet.

Sarnaselt eelmise aastaga suunab RMK kuuskede müügist saadud 600 000 krooni loodus- ja metsateadlikkuse tõstmisse.

Möödunud aastal valmis kuusekampaania raha eest eelkooliealistele lastele mõeldud raamat «Metsaelu aabits», mille enam kui 700 eesti- ja venekeelset eksemplari kingiti lasteaedadele üle kogu Eesti.

Teist aastat toimunud kampaania raames korraldas RMK detsembris juhendatud metsaretki 16 kohas üle Eesti, neist viies kohas pakuti ka venekeelset programmi. Lisaks eestikeelsele kampaania kodulehele oli tänavu esimest korda avatud ka venekeelne leht. Kuuseostjate küsimustele vastamiseks töötas spetsiaalne kuuseabi telefon.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. RMK kasvatab metsauuendusmaterjali, korraldab metsatöid, tegeleb metsa ja puidu müügiga ning korraldab ulukihoolet.

Lisaks loob RMK looduses liikumise ja metsapuhkuse võimalusi puhkealadel, viies Eesti rahvuspargis ning ligi 40 muul kaitsealal ja kujundab loodusteadlikkust. RMK majandada on 38 protsenti Eesti metsadest.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles