R, 9.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Amet: kõigi operaatorite mobiilsidevõrgud on hea kvaliteediga

Facebook Twitter
Comments
5-megapiksliste kaameratega telefonid Nokia N95 ja Sony Ericsson K850i.
5-megapiksliste kaameratega telefonid Nokia N95 ja Sony Ericsson K850i. Foto: VG Nett

Tehnilise Järelevalve Amet (TJA) viis septembris läbi mobiiltelefoniteenuse kvaliteedi mõõtmised, millest järeldas, et Eesti mobiilsidevõrgud on hea kvaliteediga ning kvaliteedi subjektiiivse tuntava langemise taga on nutitelefonide halvenenud leviomadaused või üksikud probleemsed piirkonnad.

Mõõtmistel keskenduti kõnede õnnestumise kontrollimisele, mille osas on ajakirjanduse andmetel viimasel ajal tarbijate rahulolematus kasvanud.

TJA tegi üle Eesti EMT, Elisa ja Tele2 võrgus kokku 1400 kõnet pikkusega 40 sekundit. Mõõteteekond hõlmas suuremaid maanteid ning läbis 13 maakonda, sealhulgas linnu.

TJA mõõtmistel õnnestus  EMT võrgus 99,2 protsenti kõnedest, Elisa võrgus 97,3 protsenti ja Tele2 võrgus 97,9 protsenti. Õnnestunuks loetakse kõnet, mis õnnestus edukalt algatada ja täies pikkuses lõpule viia ilma katkemise või leviprobleemita. Kõige suurem kõnede nurjumise põhjus oli kõne algatamise ebaõnnestumine (valimise blokeerumine).

Seda esines EMT võrgus 5 korral, Elisa võrgus 30 korral ja Tele2 võrgus 22 korral ligi 1400 kõnest. Kõne algatamise ebaõnnestumise levinum põhjus on võrgu ülekoormus.

Telefonid olid mõõtmiste ajal liikuvas autos sees ning lukustatud GSM võrku, mis on siiani kõneteenuse osutamiseks kõige põhilisem kasutuses olev tehnoloogia. Mõõtmised sooritati Nokia N95 telefonidega, mis on ameti hinnangul heade vastuvõtuomadustega.

Ameti hinnangul näitavad mõõtmistulemused, et mobiilsidevõrgud on Eestis hea kvaliteediga ning kõneteenuse kvaliteedi subjektiivse tuntava langemise ühe põhjusena võib märkida aina enam populaarsust võitvate nutitelefonide halvenenud leviomadusi või üksikuid probleemseid piirkondi.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles