N, 30.11.2023

Nafta hind ületas 80 dollari piiri

Kaja Koovit
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Naftaplatvorm.
Naftaplatvorm. Foto: AFP / Scanpix

Toornafta barreli hind kerkis täna Aasias ülespoole 80 dollari piiri, sest USA majanduse taastumiselt loodetakse naftanõudluse suurendamist.


Toornafta hinnaindikaatoriks on ühe kuu lepingud. Nii kerkis veebruarilepingute hind New Yorgi toorainebörsil Singapuri aja järgi hilisel pärastlõunal 93 USA sendi võrra 80,29 dollarini barreli eest. Neljapäeval kerkis hind 8 senti 79,36 dollarini.

Toornafta hind on püüdnud 80 dollari hinnataset juba viimased kaks kauplemispäeva. Novembris kerkis toornafta barreli hind USA majanduse taastumise lootuses 69 dollari tasemelt. Novembris vähenes USA tööpuudus allapoole 10 protsendi taset. Oktoobris oli see 10,2 protsenti ning detsembrikuu numbreid oodatakse sel nädalal.

Purvin & Gertzi analüütik Victor Shum tõdes, et enamus inimesi ootab sel aastal majanduse olukorra paranemist ning sellega kaasnevat nõudluse kasvu. «Maakleritel ei ole aga senini kindlust, et nafta hind võiks pikemaks ajaks ülespoole 80 dollari piiri jääda, sest suurenenud nõudluse kohta ei ole selget kinnitust,» lausus ta.

Shum märkis, et praeguse hinnatõusu üheks põhjuseks on kütteõli nõudlust suurendanud külm ilm.


Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles