BERECi avalduse kohaselt «üritatakse ettepanekut kiirustades, vajalike selgitusteta ning potentsiaalseid tagajärgi täielikult analüüsimata Euroopa seadusandlusesse suruda.»
BEREC väidab, et Euroopa telekomisektori seis «ei ole nii kõle, nagu seda näidatakse» ning Kroesi plaanid võivad vähendada ettevõtete juriidilist kindlust, mida neil on aga vaja edasiste investeeringute planeerimiseks.
BEREC tõi seejuures välja OECD 2012. augusti raportis avalikustatud statistika, mille järgi pakutakse Euroopa kõige suurema konkurentsiga turgudel telekomiteenuseid USAga võrreldes kaks korda madalama hinnaga.
Samuti võib ameti hinnangul ettepaneku läbiminekul praegune võimutasakaal komisjoni, liikmesriikide ja sidet reguleerivate asutuste vahel kaduda ning otsustavalt suureneda komisjoni mõju.
Kroes teatas Financial Timesi vahendusel, et tutvub hoolikalt kogu ettepaneku tagasisidega.
«BERECi panus oli selle regulatsiooniettepaneku koostamisel väga oluline ning ameti osa jääb kahtlemata väga oluliseks ka selle rakendamisel,» ütles ta.
Euroopa Komisjoni eelmise nädala ettepanek Euroopa Liidu telekommunikatsioonituru ühendamiseks näeb ette kogu EL-i hõlmava ja rändlustasudeta mobiilside võimaldamise ning Euroopa-siseste rahvusvaheliste kõnede lisatasude kaotamise.
EL-is reisides sissetulevate kõnede eest nõutavad rändlustasud keelustataks alates 1. juulist 2014. Ettevõtjatel oleks kaks valikut - kas pakkuda selliseid kõnehindu, mida kohaldatakse kogu ELis ja mille kujundab sisekonkurents, või lubada klientidel lahkuda, mis tähendab, et nad valivad teise rändlusteenuse pakkuja, kellel on madalamad hinnad (ilma, et tuleks osta uus SIM-kaart).
Euroopa-siseste rahvusvaheliste kõnede lisatasud kaotatakse. Hindade määramisega teeniks ettevõtjad tagasi objektiivselt põhjendatud kulud, kuid mobiililt tehtud ELi-siseste kõnede hind ei saaks olla kõrgem kui 0,19 eurot minuti eest (lisandub käibemaks).