P, 1.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Katrin Klein-Näppi: kinnisvaraga seotud halvad laenud kasvavad

Kaja Koovit
Facebook
Comments
Ober-Haus.
Ober-Haus. Foto: Maria Vahuri | Photo Factory

Ootame tulevalt aastalt majanduslanguse peatumist ja kinnisvarahindade stabiliseerumist, kuid ka raskuste süvenemist äripindade turul ning kinnisvaraga seotud halbade laenude kasvu, lausus Ober-Hausi Kinnisvara turundusdirektor Katrin Klein-Näppi Kodu ja Kinnisvara aastalõpuküsitluses.


Eelkõige väheneb Klein-Näppi sõnutsi hinnatud asukohas oleva eripärase kinnisvara pakkumine. Tallinnas alustatakse tõenäoliselt mõne uue, nõudlusele vastava arendusprojektiga, prognoosis ta.

Lõppeva aasta kinnisvaraturu indikaatoritena nimetas Klein-Näppi plokktehinguid, sundmüüke ja pankrotte ning kinnisvara hindamisturul teenustasude langemist kohati 10-15 aasta taguse tasemeni.

«Aasta teisel poolel sai indikaatoriks välisinvestorite huvi suurenemine hinnatud asukohaga ja sundmüügis olevate objektide vastu,» lausus ta.

Lõppeva aasta plussina nimetas Klein-Näppi klientide teadlikkuse tõusu.


Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles