Selgitavaks näiteks tuuakse selles kontekstis tavaliselt käesoleva aastakümne alguse tehnoloogiamull, milles ettevõtetel, mis sisuliselt koosnesid ainult entusiastlikest hulludest ja kahtlasest ideest, oli sadadesse miljonitesse dollaritesse ulatuv turuväärtus (börsil). Praegu ei saa me rääkida niivõrd sellest, kus taoline mull juba tekkimas on, vaid sellest, kus see võib tekkida.
Näib, et vaatamata oktoobris toimunud ajutiseks jäänud riskide ümberhindamisele turgudel, ollakse samal ajal tegelemas uue mulli otsimisega - püütakse leida varasid, mis võiks või peaks praeguses monetaarpoliitilises keskkonnas (madalad intressimäärad) kõige paremini liikuma. (Mullide puhul on oluline ära märkida, et mullid saavad alguse enamasti varaklassides, mille esialgne hinnatõus on fundamentaalselt õigustatud.)
Esimese tõestuse sellele leiame Aasiast. Teatavasti on kriisi mõjude tuntavus sealmail olnud piiratud, sest ekspordipõhiselt kasvumudelilt on end ilma suuremate probleemideta ümber lülitatud riiklike investeeringute põhisele kasvumudelile. Hiinas on sel aastal laenukraanid valla olnud ning arvestades seda, et ekspordi «kukkumine» on jätnud vabaks suure hulga tootmispotentsiaali, võidakse seal suhteliselt sõbraliku monetaarpoliitikaga jätkata veel kaua. Inflatsiooniohtu ju eelnevast tulenevalt ei ole.
Kuna mullid tekivad järk-järgult varades, millel algselt on kõik (fundamentaalsed) põhjused hinnatõusuks, siis Aasias (eriti Hiinas ja Hongkongis) on mullikandidaadiks sealne kinnisvara - seda just eluasemete näol. Urbaniseerumine ja vajadus eluaseme vahetamiseks parema vastu on tekitanud tõsiseltvõetava vajaduse pikemaajalise pakkumise suurendamiseks.
Ei tasu unustada, et Hongkong on tänu sealse valuuta seotusele USA dollariga ka nullintressimäära-poliitika «ohver». See aga võib mainitud efekti veelgi süvendada.