N, 23.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Maaomanik süüdistab Eesti Energiat ähvardamises

Martti Kass
Maaomanik süüdistab Eesti Energiat ähvardamises
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Elektripost.
Elektripost. Foto: Elmo Riig

Kärla vallas Paikülas asuva maavalduse omanik keeldus sõlmimast lepingut Eesti Energiaga elektrikaabli paigaldamisega seotud maa kasutamiseks ning paneb suurfirmale süüks, et viimane ähvardab kasutada oma tahtmise läbisurumiseks sunnimeetodeid.

«Meil on ligi 65 hektari suurune maavaldus kolmel eraldi seisval kinnistul, millest ühele tahab Eesti Energia paigaldada 10-kilovoldist maakaablit. Meie selle vastu põhimõtteliselt ei olnud,» rääkis Meie Maale Elar Piir, kes on õigusjärgse maaomaniku abikaasa.
kaabli paigaldamise tõttu soovis Eesti Energia sõlmida maaomanikuga maa kasutusõigusega koormamiseks notariaalse lepingu, mille plaanis notari juures allkirjastada eile.

Mehe sõnul saatis Eesti Energia lepingu projektist kaks erinevat versiooni, kuid kummagagi neist ei tema ega abikaasa nõus olla ei saanud. «Selle peale saadeti nüüd ähvarduskiri, milles Eesti Energia teatas justkui võimalike sunnimeetodite kasutamisest. Asjale lähenetakse küllaltki jõuliselt,» lausus Elar Piir.

Viimases meilis, mille Eesti Energia lepingu äraütlemise peale saatis, teatas Eesti Energia Võrguehituse projektijuht Tiia Koel: «Pean kahjuks teatama, et oleme sel juhul sunnitud kasutama meile muid seadusega antud võimalusi.»

«Kuna kinnistule on tehtud detailplaneering, mis näeb ette elektrikaabli paigaldamist, on Eesti Energial võimalus lähtuda detailplaneeringus sätestatust. Detailplaneering kehtestati 24. aprillil Kärla vallavalitsuse korraldusega,» ütles Eesti Energia pressiesindaja Marina Bachmann.

Märksõnad
Tagasi üles