«Inimesed saavad tavaliselt alles siis aru, et gaasisoojendi kasutamine on mitu korda kallim, kui nad on selle endale juba soetanud,» lisas müügijuht.
Soojuskiirguri ostmisel ja paigaldamisel tasub eelkõige arvestada, et lähemal olev kiirgur annab rohkem sooja ja eestpoolt langev soojus meeldivama tunde. Kui kiirgurit on võimalik riputada laua kohale või lakke, soovitab Puusaag valida reguleeritava võimsusega seade ja arvestada, et soojus langeks kõigile eestpoolt.
«Kui ostetakse üks kiirgur, on välistingimustes soovitav osta täisvõimsusega (2,5–3 kilovatti) seade, millel on võimalus võimsust astmeliselt vähendada 1,3–1,8 kilovatini. Sellise seadme kaugus inimestest võiks olla 1–2,5 meetrit,» õpetas Puusaag.
Alev soovitas aga ühe suure ja võimsama kiirguri asemel kahte väiksemat, mis kiirgaksid soojust erinevatest suundadest.
Kui seade valitakse ruumidesse, oleks hea teada, mis võib olla madalaim temperatuur kiirguri kasutamise ajal. Puusaag soovitas kiirguri kasutamiseks vähemalt viie- kuni kümnekraadist temperatuuri. Kui temperatuur on juba nullilähedane, soovitab ta kasutada kahte kiirgurit, et sooja saaksid nii üla- kui ka alakeha.
Pikapeale soojeneb ruumides ka õhk ja soojus tundub kiirgurist suurenevat, kuid Puusaag märkis, et kiirguri võiks valida siiski algtemperatuuri silmas pidades.
«Kui ruum hiljem soojeneb, võib termostaadiga mudelitel valida sobiliku temperatuuri, mil seade end ise välja lülitab, ning võimsusregulaatoriga varustatud mudelitel saab töövõimsust sujuvalt vähendada,» ütles ta.
Puusaagi kinnitusel kasvab elektriliste soojuskiirgurite kasutamise populaarsus nii söögikohtade terrassidel kui ka kodumajapidamistes ning ligi pooled kiirgurid ostetakse just koduseks kasutamiseks.