Päevatoimetaja:
Sander Silm
Saada vihje

Kaubamaja hakkab koguma kasutatud riideid

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Piret Lakson
Copy
Kaubamaja avas püsiva kasutatud riiete kogumispunkti.
Kaubamaja avas püsiva kasutatud riiete kogumispunkti. Foto: Kaubamaja

Tallinna ja Tartu Kaubamajas on sellest nädalast avatud Uuskasutuskeskuse kogumispunkt, kuhu edaspidi saab kasutatud rõivaid ja jalatseid ära anda aastaringselt – valdav osa kogutud esemetest annetatakse erinevate organisatsioonide kaudu abivajajaile.

«Oleme koostöös Uuskasutuskeskusega hooajalisi kogumiskampaaniaid korraldanud juba 2009. aastast ja need on osutunud nii populaarseks ning oodatuks, et tundus mõistlik avada Kaubamajas püsiv kogumispunkt,» selgitas Kaubamaja ASi turundusdirektor Anne-Liis Ostov.

Nende viie aasta jooksul on kokku kogutud umbes 300 000 eset, millest enamik on leidnud uue elu inimeste käes, kellel raskel ajal tõesti häda käes on – näiteks paljulapselised pered, kodutud ja kriisiohvrid. «Seda toredat traditsiooni tahame kindlasti ka püsiva kogumispunkti puhul jätkata,» märkis Ostov.

Tallinna ja Tartu Kaubamajas on kasutatud esemete ära andmiseks üles pandud spetsiaalselt selleks otstarbeks disainitud kogumiskastid, kuhu saab rõivad ja jalatsid möödaminnes sisse libistada. Tallinnas asub kogumiskast Naiste Kingamaailmas ja Tartus Naistemaailmas.

Kogumiskarpi on oodatud korralikud, puhtad ja vähekasutatud rõivad ning jalatsid nii täiskasvanutele kui lastele. «Eriti oodatud on hooajalised esemed – praegu näiteks talverõivad ja soojad jalanõud, ka sokid, aluspesu ning soojad lasteriided. Kevadel jällegi suverõivad,» selgitas Ostov. «Kindlasti tuleks vaadata, et ära antavad esemed oleksid terved ja puhtad, sest teisi aidata saab ainult korralike asjadega.»

«Tänapäeval otsivad inimesed üha innukamalt võimalusi, et oma kappi seisma jäänud korralikele esemetele rakendust leida,» märkis Uuskasutuskeskuse tegevjuht Katriin Jüriska. «Usun, et oma kasutatud rõivaste meile annetamine on parim viis nii sotsiaalses kui ka keskkondlikus mõttes vastutustundlikult käituda,» lisas ta.

MTÜ Uuskasutus koostööpartnerid on näiteks Dharma Fond, Caritas Eesti, Eesti Suurperede Liit ja paljude kohalike omavalitsuste sotsiaalosakonnad. Osa saadud esemetest müüakse sümboolse hinna eest maha ka Uuskasutuskeskuse poodides, millest saadud tulu kasutatakse uuskasutuse mõtteviisi propageerimiseks.

Tagasi üles