Päevatoimetaja:
Aimur-Jaan Keskel
Saada vihje

Välisministeeriumi hoiatusele vaatamata viib reisifirma turiste Gorisse

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Gruusia põgenikud pühapäeval Gori juures laagris.
Gruusia põgenikud pühapäeval Gori juures laagris. Foto: AFP / Scanpix

Kuigi välisministeerium on pikka aega soovitanud vältida reisimist sõjakonfliktis kannatada saanud Gruusia piirkondadesse, korraldab reisibüroo Go Travel sinna turismireisi, viies külalised muu hulgas Gori linna.

Reisisaatja Ain Tähiste, kes oli ka pärast augustikuist Vene-Gruusia sõjalist konflikti ülesehitustöödel käinud humanitaarmissiooni liige, ütles Postimees.ee’le, et Gruusias on sama turvaline kui Eestis ning käiakse vaid turvalistes kohtades.

Külastatakse ka sõjas kannatada saanud Gori linna ja Stalini muuseumi. «Ega see ei tähenda, et Gori linn oleks mineeritud,» kommenteeris ta.

Toetuse vorm

«Peatudes kohalikes hotellides, süües Gori kokkade küpsetatud šašlõkki ja juues grusiinide head veini, on kõige parem ja lihtsam võimalus riigi turismimajandust toetada ja grusiinidel taas rahulikku igapäevast elu elada,» märkis Tähiste.

Reis Gruusiasse ongi tema sõnul üks toetuse vorm. «Nii nagu Eesti loeb oma välisturiste ja on nendest huvitatud, nii on ka Gruusia turistidest huvitatud,» märkis ta.

Reis toimub 23.-31. oktoobrini ning selle käigus külastatakse ka Armeeniat.

Välisministeerium on manitsenud Gruusiasse minejaid tähelepanelikkusele, kuna sõjalisest konfliktist on sinna jäänud matkajaid ohustavaid lõhkekehasid.

Soovitakse vältida reisimist Lõuna-Osseetiasse, Abhaasiasse, Kodori orgu ning Gori, Phothi, Senaki ja Zugdidi linnadesse.

Reis omal riisikol

«Välisministeerium lähtub oma reisihoiatuses hetkesituatsioonist ja hetkel ei ole ministeerium soovitust Gruusiasse reisimist vältida muutnud,» kommenteeris ministeeriumi pressiesindaja Kersti Luha.

Tema sõnul saab välisministeerium vaid soovitada, otsuse teevad inimesed ise. «Kui otsustatakse minna nn ohupiirkondadesse, siis tehakse seda omal riisikol,» lisas ta.

Luha soovitas reisijatel registreerida end välisministeeriumi kodulehel ning teha endale ka laialdasi riske kattev reisikindlustus.

Luha kinnitusel teadvustasid inimesed pärast Gruusia kriisi taas vabatahtliku registreerimise vajadust ja seda mitte ainult Gruusiasse sõitmise puhul. Registreerimisankeete tuleb tavapärasest enam, märkis Luha.

Avalda arvamust: kas reisiksid lähiajal Gruusiasse või mõnda teise kriisipiirkonda?

Kommentaarid
Tagasi üles