Päevatoimetaja:
Aimur-Jaan Keskel
Saada vihje

Madis Üürike valiti Põhjamaade Investeerimispanga direktorite nõukogu esimeheks

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Madis Üürike.
Madis Üürike. Foto: Toomas Huik

Rahandusministeeriumi Euroopa Liidu ja rahvusvaheliste suhete osakonna koordinaator Madis Üürike valiti juhtima Põhjamaade Investeerimispanga direktorite nõukogu järgnevaks kaheks aastaks.

«Nõukogu esimehe ametikoht on kahtlemata tunnustus,» ütles Üürike. «Praegu päevakorral olevatest teemadest on Eestile kõige huvipakkuvam koostöö Venemaaga Põhjamõõtme keskkonnapartnerluse raames ning kavandatavad sammud tegevuse alustamiseks Valgevenes,» lisas ta.

Ühtlasi selgitas Üürike, et kuigi Eesti osalus panga aktsiakapitalis pole suur, on meie võimalused panga tegevust suunata ja mõjutada oluliselt laiemad tänu kehtivatele juhtimispõhimõtetele. «Nõukogu esimehe ametikoht ei ole sugugi vaid aukohustus. Koostöös panga tegevjuhtkonnaga kavandame nõukogu istungite päevakorda, teeme toimunud mõttevahetustest sisukokkuvõtteid ja järeldusi edaspidiseks,» lisas ta.

Investeerimispanga tööprogrammis on olulisel kohal keskkonnakaitsega seotud projektid, väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete finantseerimine, infrastruktuuriprojektid ning üldised Läänemere ja selle ümbruskonna arengut soosivad tegevused.

Juunis kannab investeerimispank Eestile üle dividendid 2007. aasta majandustulemuste eest  2,85 miljonit Eesti krooni. Tänavu jagab pank omanikele dividende kokku 391 miljoni krooni ulatuses.

Põhjamaade Investeerimispank asutati 1976. aastal ning on sellest ajast alates finantseerinud üle tuhande projekti. Pank rahastab peamiselt energiaga varustamise, infrastruktuuride arendamise ning arendustegevusega seotud projekte. Eesti on panga aktsionär alates 2005. aastast, kokku kuulub omanikeringi kaheksa riiki, lisaks Eestile Taani, Soome, Iirimaa, Läti, Leedu, Norra ja Rootsi.

Kommentaarid
Tagasi üles